hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Demirören Lisesi'nden tarihi başarı

  Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, LGS'de yüksek başarı sağlayan öğrencilerin meslek liselerini seçmesini değerlendirdi. Özer, sektör temsilcilerinin mesleki eğitime dahil edilmesi sayesinde başarı elde edildiğini belirtti. Bu okullardan biri olan Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi içinse "En yüksek puanla mesleki eğitimde öğrenci almayı başardı" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  LGS yerleştirme sonuçları açıklandı. Meslek liseleri yüzde 1'lik başarı diliminden öğrenci alarak LGS'de tarihi bir başarıya imza attı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, sektörle iç içe olan meslek liselerini saydı. Özer, bu yıl ilk kez öğrenci alan ve başarılı öğrencilerin tercihi olan Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne ayrı bir parantez açtı. "Bu sene bunlara kısa süre önce açmış olduğumuz Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de katıldı ve ilk defa en yüksek puanla mesleki eğitimde öğrenci almayı başardı" diye konuştu.

  Özer, "Meslek liselerinde rol model olabilecek okullar açtık" dedi. Sektörlerle meslek liselerinin ilişkilerini artırıp mesleki eğitimi daha güçlü hale getireceklerini belirtti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow
  o-clock

  SON DAKİKA