Milli Eğitim Bakanlığı kapasitelerini artıracak

Milli Eğitim Bakanlığı kapasitelerini artıracak

Ölçme ve değerlendirme merkezlerinin kapasitesinin artırılması için Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti. Öğrencilerin eksikliklerinin giderilmesi için ücretsiz hizmet aldıkları kursların periyodik olarak değerlendirildiği merkezlerin öğretmenleri eğitime alınacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Milli Eğitim Bakanlığı ölçme değerlendirme merkezlerinin kapasitesini artırmaya devam ediyor. Bakanlık merkezlerin iyileştirme ve yeniden tasarlama uygulamalarına ağırlık verileceğini açıkladı. Ayrıca merkez, öğretmenlerine eğitimler de verilecek.

Öğrencilerin eksikliklerinin giderilmesi için ücretsiz olarak sunulan destekleme ve yetiştirme kurslarına yönelik periyodik ölçme ve değerlendirmelerin yapıldığı merkezlerin kapasitesi genişletiliyor.

PISA gibi uluslararası ve ulusal düzeyde yapılan izleme araştırmalarını koordine eden ve süreçleri yöneten ölçme değerlendirme merkezleri, öğrenci ve öğretmenlerle paylaşılan yardımcı kaynakların üretilmesine de önemli katkı sağlıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bu merkezlerde görevli öğretmenlere "Uygulamalı Ölçme ve Değerlendirme Kursu" ile "Bilgisayar Destekli Yayın Kursu"’ olmak üzere 2 yeni kurs verilecek.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Bu kursların insan kaynağı kapasitesinin artmasına önemli katkılar sağlayacağını değerlendiriyoruz." dedi.