Öğrenciler ara tatilde ne yapmalı?

Öğrenciler ara tatilde ne yapmalı?

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Yaklaşık 19 milyon öğrenci bugün ara tatile çıktı. Son ders zili ile birlikte 9 günlük tatil başladı. Öğrenciler de bayram ile birleşen ara tatil için bir hayli heyecanlıydı. Birçocuğun planları da hazırdı. Peki, öğrenciler 9 günlük tatili nasıl geçirmeli? Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erten Gökçe, özellikle sınava hazırlanan öğrenciler için tavsiyelerde bulundu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

9 günlük planlar hazır, öğrenciler heyecanlı. Ara tatil son ders zili ile başladı.

"AÇIK ALANDA ZAMAN GEÇİRİP MÜZELERİ GEZMELİLER"

Ara tatil aslında 17 Nisan'da başlayıp 20 Nisan'da sona eriyordu. Ancak Ramazan Bayramı ile denk gelince öğrencilerin tatili 9 güne çıkmış oldu. Peki öğrenciler tatili nasıl değerlendirmeli? Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erten Gökçe, "Açık alanda zaman geçirmeleri, aileleri ile birlikte sinemaya veya tiyatroya gitmeleri, müze ve ören yerleri gezileri yapmalarını ve bayram tatilinde de büyüklerimizin ziyaret edilerek ellerinin öpülmesi etkinliklerine katılmalarını tavsiye ediyorum" dedi.

"2 GÜN DİNLENİP DİĞER GÜNLER DERS ÇALIŞMALI"

Prof. Dr. Erten Gökçe, özellikle LGS ve YKS'ye hazırlanan öğrencilere ise şu tavsiyelerde bulundu:

"Öğrencilerimiz yarın ve sonraki gün iki gün öncelikle dinlenmeliler. Birazcık tatil atmosferine girmeliler. Hemen hafta başında pazartesi itibari ile bayrama kadar olan 4 gün boyunca sabahtan ve öğleden sonra olmak üzere 2 saat olarak çalışmalarını sürdürebilirler."

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Öğrenciler 24 Nisan pazartesi ders başı yapacak.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber