hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Üniversiteler geleceğe hazırlık yapıyor

  Değişen dünya ile birlikte bazı meslekler yok olurken yeni meslekler ortaya çıkmaya başladı. Üniversiteler de bunun üzerine çalışmalar yapıyor. İşte o üniversitelerden biri de Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gelişen dünya ile birlikte geleceğin meslekleri de değişiyor. Üniversiteler de bu doğrultuda bölümlerini çeşitlendiriyor. CNN TÜRK'e konuşan Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Andı, "Bu oluşan yeni alanlar elbette gençlerin üniversite tercihlerinde çok belirleyici oluyor. üniversite tercih aşamasına gelen gençler de bu gerçeği görüyor. Mesela dijital teknolojiye dayalı mesleki branşlar çok öne çıktı" dedi.

  Üniversiteler de bunun için harekete geçti. Onlardan biri de Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ). Rektör Prof. Dr. Fatih Andı, "Dijital teknolojiyi oluşturacak, dijital teknoloji üzerinden mesleki alanlar edinecek, hayatını bu kulvarda yürütecek gençler için bir yelpaze oluşturduk. Gözde bölümlerden biri olan bilgisayarın yanı sıra yazılım mühendisliği, bilişim güvenliği, yönetim bilişim sistemleri gibi bazı öne çıkan bölümler oldu" diye konuştu.

  Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) Meslek Yüksek Okulu'nda da hem geleceğe hem de insana yönelik bölümler mevcut. Rektör Prof. Dr. Fatih Andı, "Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün ihtiyaçları ve ilgi alanlarına yönelik olarak akreditasyon almış, kalitesi tescil edilmiş mimarlık fakültemiz var. Çok iyi bir mimarlık eğitimi veriyoruz. Bu akreditasyon belgemiz ile de tescil edilmiş. Vakıf eserlerinin tamiri, restorasyonu, inşası, yeniden hayata kazandırılması noktasında mezunlarımız, öğrencilerimiz, öğretim üyesi kadromuz aktif işler alır" ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow
  o-clock

  SON DAKİKA