hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Altın fiyatlarındaki düşüş sürecek mi?

  Altında yükseliş durdu. Hatta son yedi ayın en düşük seviyesinde. Peki altında düşüş neden yaşandı ve ne kadar sürecek? Fiyatlar ne durumda? CNN TÜRK Muhabiri Emrah Çakmak, Piyasa Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk’e sordu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Uzun süredir yükselişini sürdüren altında düşüş başladı. Altında son 7 ayın en düşük seviyesi görüldü.

  Altın iç piyasada gramda1620, çeyrek altında 2740 liradan işlem görüyor. Piyasa uzmanlarına göre altın fiyatlarındaki düşüsün sebebinin başında Amerika Merkez Bankası’nın aldığı kararlar var. Peki altındaki düşüş devam eder mi? Seyri ne olur?

  Altın fiyatlarındaki düşüş sürecek mi

  Piyasa Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk konuyla ilgili, “Sert bir düşüş gördük 1923,1950 ons seviyesinden altının bugünlerde 1920 dolar ons seviyelerine geldiğini gördük. Ons bazında 1810 dolar seviyeleri kısa vadeli destek seviyesi burası kırılırsa o zaman daha önceki önemli destek seviyesi 1750 dolar seviyeler ama ben buralara geleceğini düşünmüyorum. Başkan Powell'ın basın toplantısında yaptığı açıklamalar bundan böyle sene sonuna kadar faiz artırımı yapılabileceği söylendi, böyle olunca da altın bundan dolayı faiz baskısı bundan çok etkilendi. Altın sadece faiz değil aynı zamanda jeopolitik gerginlikleri ve dünyada hala düşürülemeyen enflasyon fiyatları da etkiliyor altın işte bu nedenlerle sert düşüş yaptı ama ben bunun çok uzun süre kalıcı olacağı kanaatinde değilim” ifadelerini kullandı.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow