None

Hafta sonu altın fiyatları! Çeyrek altın ne kadar, gram altın kaç lira? 5 Şubat 2022

A A

05.02.2022 - 09:00 Son Güncelleme:

Döviz kurlarından yaşanan sert düşüş sonrasında altın fiyatlarının son durumu merak ediliyor. Ons altın ve döviz kurlarındaki değişimlerin etkilediği altın fiyatları düşüyor mu, yükseliyor mu takip ediliyor. Ons altın, an itibarıyla bugün 1.808 dolar civarında işlem görüyor. Peki, çeyrek altın bugün ne kadar? Gram altın kaç lira/TL? İşte 5 Şubat 2022 altın fiyatları anlık bilgiler..

Altın fiyatları hafta sonunun ilk gününde ekonomiyi ve altın yatırımı yapanların gündeminde. Çeyrek altın fiyatı, gram altın fiyatı ise vatandaşlar tarafından en çok merak edilen altın türleri arasında yer alıyor. Altın fiyatları, FED’in beklenenden daha şahin bir yaklaşımla Mart ayında faizleri 50 baz puan artırabileceğine dair beklentilerle düşüşünü sürdürdü. Gram altın da küresel altın fiyatları ve dolar kurundaki gerilemeyle düştü. İşte Bigpara’dan alınan son verilere göre altın piyasasında son durum…

ALTIN FİYATLARI 5 ŞUBAT 2022 ANLIK

GRAM ALTIN NE KADAR?

Altın fiyatları, geçen haftayı son 6 ayın en kötü performansıyla kapattı. Yeni haftaya da küresel altın fiyatlarının etkisiyle başlayan gram altın 788 TL seviyesinde işlem görüyor.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Altın yatırımcısının en çok tercih ettiği ürünlerden biri olan çeyrek altın bugün 1. 280 liradan geri alınırken aynı dakikalarda satış fiyatı ise 1.302 lirada bulunuyor.

YARIM ALTIN NE KADAR?

Yarım altın bugün 2.567 liradan alınıyor, 2.606 liradan satılıyor.

CUMHURİYET ALTINI KAÇ TL?

5 bin liranın üzerindeki konumuyla alıcısını zorlayan cumhuriyet altını ise 5 bin 119 liradan geri alınırken, 5 bin 191 liradan da satışa sunuluyor.