Altının fiyatı nasıl takip edilecek?

Altının fiyatı nasıl takip edilecek?

Altın fiyatlarında kuyumcular arasındaki fark engellenecek ve fiyatlar takip edilecek. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Şirin Sarı detayları aktardı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İstanbul Kuyumcular Odası, piyasa fiyatlarının takip edilebilmesi için mobil bir uygulama geliştirdi. Kuyumculardaki altın fiyatlarında oluşan farklar 'İKO Fiyat' mobil uygulaması ile takip edilebilecek.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Şirin Sarı konu ile ilgili detayları şu ifadelerle aktardı;

“İstanbul Kuyumcular Odasının geliştirdiği bir uygulama İKO fiyat şeklinde bir ismi var. Burada hem şehirlerdeki farklı fiyatları görebiliyorsunuz hem kendi şehrinizdeki kendi ilçenizdeki fiyatı görebiliyorsunuz.

Aşağı yukarı 1 gram altın anlaman için ne kadar bütçe ayıracağınıza platform üstünden uygulamasından görebiliyorsunuz. Flaş alarmı kurabilirsiniz. İstediğinizi almak istediğiniz ya da satmak istediğiniz bir fiyat varsa o fiyat geldiğinde size uyarabiliyor.

Altın, dünyada en kıymetli madenlerden biri ve her ülkede sanayi, teknoloji ve diğer alanların dışında tasarruf amacıyla da en çok rağbet gören metal olarak tanımlanıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Tüm şehirde bir fiyat belli oluşturabilmesi açısından şeffaf ve güzel bir platform diyebiliriz. Hem de yatırımcılar da kuyumcuya gittiklerinde bakın. İstanbul Kuyumcular Odası ya da bir yetkili bir kuyumcu odasının oluşturduğu fiyat ‘Siz neden çok farklısınız? Neden düşük ya da yüksek?’ diye de piyasanın fiyat mekanizmasını kontrol edebilir”

Uzmanlar, özellikle televizyon ekranlarındaki fiyatların da bilgi kirliliği oluşturduğu iddiasında.

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber