hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Asgari ücret üçüncü toplantısı ne zaman, saat kaçta? Asgari ücret ne zaman açıklanacak 2023?

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Asgari ücrette ikinci toplantı 19 Haziran’da gerçekleştirildi. Türk İş temsilcisi Ramazan Ağar toplantı sonrasında açıklamalarda bulundu. Peki, Asgari Ücret Tespit Komisyonu üçüncü toplantı olacak mı? Asgari ücret ne zaman açıklanacak 2023?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Asgari Ücret Tespit Komisyonu 19 Haziran’da ara zammı belirlemek üzere ikinci kez bir araya geldi. Temmuz zammı için toplantıda ilk değerlendirmeler yapıldı. Toplantı sonrasında Türk-İş kanadından açıklama geldi. Peki, komisyonda üçüncü toplantı olacak mı, yeni ücret hangi tarihte açıklanacak?

  TÜRK-İŞ’TEN ASGARİ ÜCRET TEMMUZ ZAMMI AÇIKLAMASI

  Türk İş temsilcisi Ramazan Ağar toplantı sonrası yaptığı açıklamada "işveren tarafında, hükümet tarafından bir rakam ortaya konmadı, biz de söylemedik işin doğrusu, ama genelde kafalarda bir şeyler vardır. Şu anda netleşmediği için o rakamları söylemek burada doğru olmaz" ifadelerini kullandı. Değerlendirmeler sonrası bu kez saat 14:00'de ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol ve TÜRK-İş Başkanı Ergün Atalay'ın bir araya gelerek istişare etmesi bekleniyor.

  ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONU ÜÇÜNCÜ TOPLANTISI NE ZAMAN?

  Temmuz ayından itibaren uygulanacak asgari ücreti belirleme çalışmalarında ikinci toplantı yapıldı. TÜRK-İŞ Heyeti adına toplantıya katılan TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri Ramazan Ağar, “Bir rakam henüz masaya gelmedi” dedi. Asgari ücrette 3. toplantı bugün saat 11.00'de gerçekleşecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ASGARİ ÜCRETE ARA ZAM NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  Yapılan açıklamalardaki ortak görüş bayramdan önce konunun netliğe kavuşması yönünde oldu. Bu nedenle gözler önümüzdeki günlerde yapılacak açıklamalarda olacak. 28 Haziran’da gerçekleşecek Kurban Bayramı öncesinde yeni asgari ücret zammının netleşmesi bekleniyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow