Cevdet Yılmaz'dan "emekli zammı" açıklaması

Cevdet Yılmaz'dan "emekli zammı" açıklaması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, emekli maaşlarına yönelik düzenlemeye ilişkin konuştu. Yılmaz, "çalışmayı yıl sonuna kadar tamamlayarak emeklimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Düşük alanları destekleyici mahiyette bir yaklaşımımız olacak." dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

“Düşük alanları destekleyici mahiyette bir yaklaşımımız olacak.” En düşük emekli maaşı alanlara yönelik destekleyici yaklaşım mesajı verdi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, milyonların merakla beklediği emekli maaşlarına yapılacak düzenleme ile ilgili konuştu. “Sürdürülebilir bir refah artışı kıymetli bir şey. Önümüzdeki dönem şöyle bir tablo var karşımızda yılbaşından itibaren memurlarda seyyanen artış yapılmıştı, oransal olarak enflasyon farkı yılbaşında yüksek olacak yeni artış oranı ile birlikte. Bu da memur emeklilerine yansıyacak.”

Cevdet Yılmazdan emekli zammı açıklaması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı yıl sonunu işaret etti. “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla bu kesimlere dönük dengeleyici bir çalışmayı sürdürüyoruz. Çalışmayı yıl sonuna kadar tamamlayarak emeklimizin yanında olmaya devam edeceğiz. İşçi ve BAĞ-KUR emeklileri ile asgari emekli ücreti alan emeklilerimiz kalıyor oralarda da kurala bağlı oransal artışlar olacak elbette.”

Mevcut durumda Hazine Bakanlığı ile çalışma bakanlığında emekli maaşları ile ilgili yapılacak düzenleme için yürütülen bir çalışma var. Bu çalışmalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak. Masada 3-4 seçeneğin olduğu ifade ediliyor. Yapılacak değerlendirmelerin ardından 1 Ekim'de açılacak Meclis'in gündemine emekli maaş artışı düzenlemesinin gelmesi bekleniyor. Ardından ocak ayında yansıyacak zam düzenlemesi Meclis'te görüşülecek.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber