Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika EYT açıklaması: Fazla uzun sürmez

Video: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika EYT açıklaması: Fazla uzun sürmez

Son dakika EYT haberleri kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ndan bir EYT açıklaması daha geldi. Konunun manipülasyon olduğunu ve ülke ekonomisini çökertmeye yönelik bir adım olduğunu belirten Cumhurbaşkanı sürecin fazla uzun sürmeyeceğini belirtti. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emeklilikte yaşa takılanlar açıklaması ile ilgili detaylar…

CNN TÜRK canlı yayınında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın EYT açıklaması değerlendirildi. İşte Erdoğan’ın açıklamasının tamamı…


"EYT KONUSU FAZLA UZUN SÜRMEZ"


Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusu; fazla uzun sürmez, kısa bir süre sonra bu olayın nasıl bir manipülasyon, ülke ekonomisini çökertmeye dönük nasıl bir adım olduğunu herkes kabul edecek ve bunun karşısında durmaya başlayacak. Bunun, ülkemize bir kazanımı yok, kaybettirir.


DAHA ÖNCE EYT İLE İLGİLİ KİM NELER SÖYLEDİ?


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: İskandinav ülkeleri bu sistemle battı, milletimin zararına olan bu işte asla yokum.


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk: Bakanlık olarak bizim elimizde 10 küsur analiz var. Her türlü kombinasyonu denedik. Fakat hiçbirisinin maliyeti sürdürülebilir bir maliyet değil.


MHP lideri Devlet Bahçeli: Cumhurbaşkanı'nın son konuşmasındaki değerlendirme bizim için de genel kabul gören bir değerlendirmedir.


CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: EYT'liler hiç meraklanmasınlar, onların sorunlarını çözeceğiz.


İYİ Parti lideri Meral Akşener: O İskandinav ülkeleri hangileri? Norveç, Danimarka, İsveç. 'Battı' dediği Norveç'te kişi başına milli gelir 77 bin dolar, Danimarka'da 56 bin dolar, İsveç'te 54 bin dolar.


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS