Ette "ramazan" yükselişi başladı

Ette "ramazan" yükselişi başladı

Türkiye Kasaplar Federasyonu, nisan sonuna kadar et fiyatlarında artış olmayacağını açıkladı. Ama etin fiyatı yükselmeye devam ediyor. Peki bu artışın sebebi ne? CNN TÜRK Muhabiri Emrah Çakmak ve kameraman Ümit Sertabiboğlu, İstanbul Ziraat Odası Koordinasyon Başkanı Ömer Demir’e sordu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ramazan ayı yaklaşırken; kırmızı etin fiyatı yükselmeye başladı. Öyle ki yılbaşından bu yana 3 defa arka arkaya zam geldi.

Türkiye Kasaplar Federasyonu, nisan sonuna kadar kırmızı ette fiyat artışı olmayacağını söyledi. Ama kasap reyonları aynı şeyi söylemiyor. İstanbul Ziraat Odası Koordinasyon Başkanı Ömer Demir, “Ramazan yaklaşırken ete zam ne demek, gıdada bir fiyat sabitlemesi var onlar rahatsız oldular ve ramazan öncesi zam yapıyorlar” ifadelerini kullanırken, kırmızı etin fiyatı kasaplarda ve marketlerde konuma ve kalitesine göre değişiyor. Kasaplarda durum böyleyken Et ve Süt Kurumu ile Tarım ve Kredi Kooperatifleri, piyasada kırmızı etin fiyatını dengelemek için etin fiyatını daha uyguna satıyor.

Semt pazarlarında sebze fiyatları ne?

Semt pazarlarında sebze fiyatları ne?