EYT dolandırıcılarına dikkat!

EYT dolandırıcılarına dikkat!

{ title }

SONRAKİ VİDEO

EYT düzenlemesi henüz meclise gelmedi ama EYT dolandırıcıları şimdiden ortaya çıktı. Kendini SGK uzmanı olarak tanıtan birçok dolandırıcı internette “EYT danışmanı” ilanları yayınlıyor. Detaylar, İbrahim Konar ve Volkan Kamber'in haberinde.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

EYT'den önce dolandırıcısı çıktı. Gözleri, maaş hesaplaması, evrak toplama, danışmanlık yalanıyla birçok emekli adayının cebinde. SGK konusunda uzmanım diyen herkes bu işin uzmanı değil.

Dolandırıcılar, “EYT danışmanlığı verilir, EYT belgeleri toplanır, SGK’dan hızlı randevu alınır” başlıklı ilanlarla hizmet adı altında EYT’lilerden 500 lira ile 5 bin lira arasında para istiyor.

EYT'yi kısa bir süreyle kaybedenler de var. Çünkü özellikle o grup daha önce yapılan hesaplamalarda bir yanlışlık, bir eksiklik olduğunu düşünerek yeniden hesap yapılmasını istiyor. Bu durum dolandırıcıların işini kolaylaştırıyor.

Bunu öğrenmek için bir danışmana ya da aracıya ihtiyaç yok, SGK’ya gitmek yeterli. Bunun dışında SGK’nın birimlerine bizzat giderek başvurmak suretiyle de gerekli desteği alabilirsiniz.Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber