hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  EYT'liler ne kadar maaş alacak?

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emeklilikte yaşa takılanlar ve emekli maaşıyla ilgili müjdeyi verdi. Bilgin, ay sonuna kadar tüm EYT'lilerin maaşının bağlanacağını duyurdu. Peki EYT’liler ne kadar maaş alacak? CNN TÜRK Muhabiri Çağdaş Evren Şenlik, SGK Danışmanı Bünyamin Esen’e sordu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den EYT’ye dair önemli açıklamalar geldi. Emeklilikte yaşa takılanların başvuru sayısı 1,7 milyonu geçti. 1 milyon EYT'liye ise maaşları bağlandı.

  EYTliler ne kadar maaş alacak

  Bu ay sonuna kadar tüm EYT'lilerin maaşı bağlanacak. Peki EYT’liler ne kadar maaş alacak?

  SGK Danışmanı Bünyamin Esen, “En düşük emekli aylığı şu an da 7 bin 500 TL, yani EYT’liler maaş bağlanma işlemleri tamamlandığında en düşük 7 bin 500 TL maaş alacaklar. Temmuzda bunun artırılarak 8 bin 500-9 bin bandına gelmesini bekliyoruz. Çalışma boyunca tavandan bildirenler açısından ise 22 bin ile 30 bin TL emekli maaşı bağlanması söz konusu. Ayrıca Ramazan ve Kurban Bayramı ikramiyeleri 2 bin lira dikkate alındığında bu kişinin maaşı Kurban Bayramı sonuna bağlandığında kendisi 25 bin 500 lira SGK hesabında parayı görmüş olacak” ifadelerini kullandı.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow