Gülle: Ekonominin bağımsızlığı ihracatla olacak

Gülle: Ekonominin bağımsızlığı ihracatla olacak

Merkez Bankası'nın 2 puanlık faiz indirimi ihracatçılar tarafından olumlu karşılandı. İndirim kararını desteklediklerini belirten Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, ekonomik bağımsızlığın ihracat sayesinde kazanılacağını söyledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"Mesajı aldık" dedi, faiz indiriminin ihracat ile birlikte türkiyenin büyümesini hızlandıracağını söyledi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, ekonomideki hedeflere ulaşılması için ihracatçılar olarak daha çok çalışacaklarını kaydetti.

“Merkez Bankası 2 puanlık radikal ve beklentilerin üzerinde faiz indirimi yaparak ülkenin tek yolunun ihracat olduğunu göstermiştir. Ve biz de bu mesajı alıp daha fazla ihracat için çalışacağımızı söyledik."

TGRT Televizyonu'na konuşan Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı, ekonomide bağımsızlığa giden yolun ihracattan geçtiğini vurguladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"Bu ülkenin büyümesinin, istihdamının, gelişmesinin tek yolu ihracat. Biz bunu ne kadar yukarı çıkarırsak, öncelikle dış ticaretteki dengeyi sağlarsak ve sonrasında da fazlasını sağlarsak işte o gün Cumhuriyet ile kazandığımız bağımsızlığımızı ekonomik bağımsızlıkla taçlandırarak bütün hedeflerimizi gerçekleştirmiş olacağız”

Gülle, hâli hazırda 100 bin olan ihracatçı sayısını 2023’te 130 bine çıkarmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.