hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Özel Haber... Kamuya olan borçların ödenmesinde bugün kritik

  Vergi ödemeleri, SGK yapılandırma, kısa çalışma ödeneği ve daha fazlası. Ekonomiye dair tüm bu başlıklar için bugün kritik bir gün. Ayrıntıları CNN TÜRK Ankara muhabiri Gülşen Coşkun aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kamuya olan vergi ve idari para cezası yapılandırmasının  bozulmaması için 2. taksitin 31 Mart'a kadar ödenmesi gerekiyor. İlk 2 taksitin süresinde ve tam olarak yatırılması şartı bulunuyor.
   
  Yapılandırılan borçları için taksitlendirme seçeneğini tercih edenler, 6, 9, 12 veya 18 eşit taksitte ödeme yapabilecek. Borcun tamamını 31 Mart'a kadar ödeyene peşin ödeme avantajı sağlanacak
  indirim sağlanacak. Borçlar uzaktan ya da vergi dairesinden ödenebiliyor.
   
  Yapılandırılan borçların, borçlunun tercihlerine göre, Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi (www.gib.gov.tr) üzerinden anlaşmalı bankaların banka ve kredi kartıyla ödenmesi imkanı bulunuyor.
   
  Ayrıca borçlar, banka hesabından havale ile yabancı ülkede faaliyet gösteren bankalara ait kartlarla, vergi tahsiline yetkili bankalar aracılığıyla, vergi dairesi vezneleri aracılığıyla veya PTT Şubelerinden ödenebilecek.
   
  SGK prim yapılandırmasının peşin ve ilk taksit  ödemeleri için de son gün 31 Mart 2021
   
  Bağ-Kur sigortalılarının daha önceki kanunlarla durdurulan hizmet sürelerine ilişkin prim borcu asılları, Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) ile güncellendi. 31 Mart 2021'e kadar ödemeleri halinde, durdurulan hizmet süreleri ihya edilecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow