Aile destek ödemesine başvuru şartı ne?

Aile destek ödemesine başvuru şartı ne?

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Aile destek programı kapsamında dar gelirlilerin evlerinde onarım ve eşya yardımı destek tutarları artırıldı. Peki, yeni destek tutarları ve başvuru şartları ne? CNN TÜRK Muhabiri Merve Tokaz ile Kameraman Emir Ünlü, Ekonomist Muhammet Bayram'a sordu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İşte Muhammet Bayram'ın açıklamaları:

Aile destek paketi kapsamında dar gelirli vatandaşlarımızın belli şartları sağlaması halinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın yapmış olduğu düzenleme ile birlikte kendilerine destek veriliyor.

YENİ DESTEK TUTARI NE, KİM, NASIL YARARLANABİLİR?

Ev yapımı, onarımı ve eşya desteği kapsamında prefabrik ev yapacaksınız eğer daha önceden 150 bin lira olan tutar 200 bin liraya yükseltildi. Yine betonarme ev yapımında verilen 200 bin lira değerindeki tutar da 300 bin liraya yükseltildi. Yaklaşık yüzde 50'lik bir artış söz konusu. Yine ev onarımı, eşya yardımı şeklinde bir yardımımız var. O da 35 bin lira ile 100 bin lira arasında bu değişecek.

e-Devlet üzerinden başvuru yapılabiliyor. Yine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'na bizzat başvuru yapılabiliyor. Sonrasında evin sağlıksız ya da bakımsız olması, diğer hane için tespitinin yapılması sağlanıyor.

 

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber