ASELSAN 10 bin para çekme makinesi üretecek

ASELSAN 10 bin para çekme makinesi üretecek

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Türk savunma devi ASELSAN ile kamu bankaları, ATM olarak bilinen para çekme makineleri ile ilgili önemli bir iş birliği imzasına attı. ASELSAN'ın finansal teknoloji alanındaki ilk sözleşmesiyle kamu bankaları için toplam 10 bin para çekme makinesi üretecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

ASELSAN KAMU BANKALARI İLE ANLAŞTI

Hava savunma ve silah sistemleri kamera, radar ve elektronik sistemler, insansız araçlar gibi kritik projelere imza atan savunma sanayisinin amiral gemisi ASELSAN, şimdi de finansal teknolojiler alanına girdi. Kamu bankalarına para çekme makinesi üretmek için çalışmalar başladı.

ATM, bankamatik veya para çekme makinesi, kartlı ve kartsız işlemlerin yapılabildiği, faturaların ödeme, para gönderme veya maaş çekilebilen bir sistem. Tüketicilerin banka şubelerine girmesine gerek kalmaksızın işlemlerini halledebildiği bu makine, bu nedenle çok tercih ediliyor. Daha önce yurt dışında üretilen ve Türkiye tarafından ithal edilen bu sistemler, artık yerli olarak ASELSAN tarafından üretilecek.

10 BİN PARA ÇEKME MAKİNESİ ÜRETECEK

Haber devam ediyor
Haberin devamı

ASELSAN, finansal teknolojiler alanındaki ilk sözleşmesini 7 kamu bankası ve bileşim anonim şirketi ile imzaladı. Sözleşme ile ASELSAN tarafından 10 bin para çekme makinesi üretilecek. Böylece ASELSAN savunma alanındaki deneyimini finans sektörüne aktaracak.

FİNANS TEKNOLOJİLERİNDE DIŞA BAĞIMLILIK AZALACAK

Daha önce yurt dışından ithal edilen ATM'lerin Türkiye'de üretilmesi ile milyonlarca dolar Türkiye'de kalacak. Ayrıca savunma alanında kullanılan donanım ve yazılım tecrübesinin ilerleyen dönemlerde finans sektöründe yeni ürün, sistem ve çözümlere dönüşmesinin önü açılacak.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber