hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bayram ikramiyesi artacak mı? İşte konuşulan rakamlar...

  KAYNAKCNN TÜRK

  Bayram yaklaşıyor. Peki, bu yıl emeklilere ödenecek bayram ikramiyelerinde artış gündemde mi? Yanıtı haberimizde...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Emekliler, malulen emekli olmuş malullük aylığı alanları yakından ilgilendiriyor bayram ikramiyeleri. Geçtiğimiz yıl 1000 TL'den 1100 TL'ye çıkarılmıştı o ikramiye. Bu yılda ikramiyelerde artış bekleniyor. Ramazan bayramında ödenecek ikramiyenin artması için 5510 sayılı kanunda değişiklik yapılması gerekiyor. Eğer artış olacaksa önümüzdeki günlerde yasa teklifi Meclis'te gündeme gelebilir

  Peki, artış ne kadar olacak? 1500 ila 1750 TL olabileceği yönünde beklenti var. Bayram ikramiyesini herkes aynı tutarda almıyor. Örneğin ölüm aylığı alan kişiler için ikramiye ölüm aylığı payına endeksli.

  Bayram ikramiyesi artacak mı İşte konuşulan rakamlar...

  Örneğin dul aylığı alan çalışan kadın yüzde 50 oranında ölüm aylığı alır. İkramiye de aynı oranda gerçekleşiyor. Mevcut ikramiye rakamlarına göre, yaklaşık 550 TL bayram ikramiyesi ödeniyor. Çalışmayan emekli olmayan dul eşe de yüzde 75 oranında ölüm aylığı veriliyor. İkramiye de 825 TL olarak gerçekleşiyor. Babasından dolayı yetim aylığı alan kız çocuklara ikramiye 275 TL ödeniyor. Yapılacak artışa göre de rakam değişiyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow