Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kredi kartı borcu olanlarla müjde!

Video: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kredi kartı borcu olanlarla müjde!
Cumhurbaşkanı <a class="in-news-link" href="/recep-tayyip-erdogan" target="_blank" title="Recep Tayyip Erdoğan haberleri">Recep Tayyip Erdoğan</a> <a class="in-news-link" href="/ak-parti" target="_blank" title="AK Parti haberleri">AK Parti</a> grup toplantısında, <a class="in-news-link" href="/ekonomi" target="_blank" title="ekonomi haberleri">ekonomi</a> gündemine ilişkin önemli açıklamalar yaparken, vatandaşların büyük bir bölümünü ilgilendiren müjdeleri duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında, ekonomi gündemine ilişkin önemli açıklamalar yaparken, vatandaşların büyük bir bölümünü ilgilendiren müjdeleri duyurdu.

16 yıllık AK Parti iktidarlarının en önemli özelliği sosyal devlet olmanın gereklerini yerine getirmesidir diyen Erdoğan, müjdelerini peş peşe sıraladı.

Sosyal yardım alanlara elektrik desteği

Düzenli sosyal yardım alan vatandaşlarımızın aylık 150 kilovatsaate kadar olan elektrik tüketimlerini devlet olarak biz üstleniyoruz. Yaklaşık 2.5 milyonun üstündeki hanede her ay ortalama 80 TL’lik borcunu devlet ödeyecek.

Kredi kartı borçları tek çatı altında toplanacak

Ziraat Bankası aracılığıyla kredi kartı borcu olanların borçları tek bir banka çatısı altında toplanacak. Ziraat Bankası’ndan alacağı kredisiyle bu borcu kapatacak. Sonra da aylık gelirine uygun şekilde bu borcunu ödeyecek.

Halkbank'tan esnafa 22 milyar lira

2002’de 154 milyon lira olan hazine destekli esnaf kredileri bakiyesi 2018’de 31,1 milyar liraya yükseldi. Esnafa destek 202 kat arttı. Halkbank 2019’da 350 bin esnafa 22 milyar liralık kredi kullandıracak.

 


 

 

 

 

 


 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS