Ekonominin dümenine geçen Mehmet Şimşek'in hayat hikayesi

Ekonominin dümenine geçen Mehmet Şimşek'in hayat hikayesi

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabinede yer alacak yeni bakanları açıkladı. Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine Mehmet Şimşek atandı. 6 yıllık Maliye Bakanlığı tecrübesi bulunan Mehmet Şimşek'in hayatı haberimizde.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, merakla beklenen Hazine ve Maliye Bakanı olacak ismi açıkladı. Ekonominin dümeni 5 yıl boyunca Mehmet Şimşek'e emanet.

Mehmet Şimşek, 1 Ocak 1967'de Batman'da dünyaya geldi. Şimşek, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. Yüksek lisansını İngiltere'de yaptı.

Mehmet Şimşek Ankara, İstanbul, New York ve Londra'da uluslararası kuruluşlarda ekonomist, stratejist ve yönetici olarak çalıştı. Emerging Markets dergisi tarafından 2013 yılında "Yükselen Avrupa'da Yılın Maliye Bakanı" seçildi. Aynı yıl Foreign Policy dergisi tarafından da dünyanın en etkili 500 kişisinden biri olarak gösterildi.

Mehmet Şimşek, 23. dönemde Gaziantep, 24. dönemde Batman milletvekili seçildi. Şimşek, 2009-2015 yılları arasında Maliye Bakanı olarak görev yaptı. 64 ve 65. hükümette Başbakan Yardımcılığı görevinde bulundu.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber