hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Fahiş site aidatına karşı çözüm yolda

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Fahiş rakamlara ulaşan site aidatlarına karşı, bakanlık harekete geçiyor. Site yöneticisi olmak için belli standartlar getirilecek. Harcamalar yerli ve milli yazılımlarla elektronik sistemlere aktarılacak. CNN TÜRK Muhabiri Merve Tokaz ile Kameraman Bilal Söyleyenoğlu, detayları Kentsel Tesis Yönetim Derneği Başkanı Suat Sandalcı ve Bilişimci Mehmet Ayhan Taçyıldız'la konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "SİTE YÖNETİMLERİ BELLİ ARALIKLARLA DENETLENECEK"

  Aidatlar siteden siteye değişebiliyor. Yani her site dilediği gibi kendi aidatını belirleyebiliyor. Fakat artık bu dönem geride kalacak. CNN TÜRK'e konuşan Kentsel Tesis Yönetim Derneği Başkanı Suat Sandalcı, "Site yönetim sektöründe, tesis yönetim sektöründe bir standart yok. Her önüne gelen yöneticiyim diye sahalara çıkıp konutlarda hizmet vermeye çalışıyor. Kafasına göre aidat planlaması yapan, kat maliklerini zora sokan insanlar var. Bakanlık bu duruma el attı. Yakında site yönetimleri, profesyonel tesis yönetim şirketleri ve bu işleri yapan yöneticiler denetlenecek. Ülke genelinde kat maliklerimize yaşadığı sitelerde bu süreçten sonra yetkilendirilmiş, statüye erişmiş ve karneye sahip firmalar tarafından hizmet verilecek" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Fahiş site aidatına karşı çözüm yolda

  "SİTE HARCAMALARI ELEKTRONİK SİSTEME AKTARILACAK"

  Pek çok vatandaş, ödediği aidata karşılık nereye hangi ödemenin yapıldığından habersiz. Ancak geliştirilen yerli yazılımla birlikte sitedeki tüm harcamalar elektronik sisteme aktarılacak ve görüntülenebilecek. Bilişimci Mehmet Ayhan Taçyıldız, "Milli ve yerli yazılımların ülkemize katkıları ve faydaları olacak. Bu yazılımları kullanarak her şeyi veri tabanlarında, bilgisayar kasalarında saklayabiliyoruz. Kasa, banka odaklı çalışan yazılımlar bunlar. Ve bunlar herkes tarafından görülebiliyor. denetlenebiliyor. Bizler, neyin nereye gittiğini görebiliyoruz" diye konuştu.

  Fahiş site aidatına karşı çözüm yolda

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow