Şeker üreticisinden sabit fiyat adımı

Şeker üreticisinden sabit fiyat adımı

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Şeker üreticileri "sabit fiyat" uygulaması başlattı. Pancar Şekeri Üreticileri Derneği, 1 Eylül'e kadar şekerin fabrika çıkış fiyatında "sabit fiyat" uygulaması başlattıklarını duyurdu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Fahiş fiyatla mücadele kapsamında önce marketler, ardından tekstil sektörü, sonrasında bazı restoranlar fiyat sabitleme yöntemine başvurdu. Yeni bir adım da şeker üreticilerinden geldi.

Pancar Şekeri Üreticileri Derneği'nden yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'de 15'i kamu, 12'si özel, 6'sı kooperatif olmak üzere 33 şeker fabrikasının bulunduğu, bu fabrikalarda 2022/2023 üretim döneminde 2,6 milyon ton pancar şekeri üretiminin gerçekleşeceği, bu üretimin ülke ihtiyacını karşılayacak düzeyde olduğu ifade edildi.

1 EYLÜL'E KADAR FABRİKADAN ÇIKIŞ FİYATI SABİTLENDİ

Açıklamada, geçen yıl arz istikrarını etkileyen olumsuzluklar yaşandığı ama bu yıl Tarım ve Orman Bakanlığı'nın koordinasyon mekanizması sayesinde dünya şeker piyasalarında olası dalgalanmalara karşı herhangi bir risk ihtimalinin kalmadığı vurgulandı. "Şeker üreticileri olarak 1 Eylül'e kadar şeker fabrika çıkış fiyatlarında, halihazırdaki fiyatları esas alarak sabit fiyat uygulaması başlatacağımızı, sabit fiyat uygulamasının uzun süredir istikrarlı bir şekilde seyreden perakende fiyatlarına da olumlu yansıyacağını kamuoyuna duyururuz" denildi.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber