Sırada sözleşmeli personel var

Sırada sözleşmeli personel var

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Çalışma hayatına ilişkin sorunlu konular tek tek masaya geliyor. Onlardan biri de kamuda çalışan sözleşmeli personel. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Sözleşme yapılması zorunlu olanları statülere dönüştüreceğiz, diğerlerinin de kadro haklarını vereceğiz" demişti. Şimdi sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi için gözler ekim ayına çevrildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

KADROYA GEÇİRİLME ÇALIŞMASI İÇİN GÖZLER EKİM AYINDA

Kamuda çalışan yaklaşık 560 bin sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi için gözler ekim ayına çevrildi. Meclis açıldığında düzenlemenin yasayla netleştirilmesi bekleniyor.

NASIL BİR FORMÜLLE SORUN ÇÖZÜLECEK?

Kapsamlı bir düzenleme yapılacak ve bu düzenlemeyle sözleşmeli personele kadro hakkı verilecek.
Kamudaki sözleşmeli memurların memur olarak kamuya atanması isteğe bağlı olması bekleniyor.
Çalışmalar kapsamında detaylar netleştikçe kamuoyu ile paylaşılacak.

BİLGİN: SADELEŞTİRİP KADRO HAKKI VERECEĞİZ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, daha önce yaptığı açıklamada ''Kamuda sözleşmeliler sorunu var, bunları sadeleştireceğiz" vurgusu yapmıştı. Bakan, "Sözleşme yapılması zorunlu olanları statülere dönüştüreceğiz, diğerlerinin de kadro haklarını vereceğiz'' demişti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde ayrı bir çalışma olarak masada olan başlıklardan biri de bu. Sözleşmeli personele kadro düzenlemesi için sendikaların görüşünün de alınması bekleniyor. Farklı formüller ele alınacak.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber