Vergi kaçağına suç duyurusu

Vergi kaçağına suç duyurusu

Terörün finansmanını önleme ve vergi kaçakçılığı ile mücadele sürüyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı, vergi kaçakçılığı nedeniyle ilgili kişiler hakkında 2 bin 916 adet vergi suçu raporu düzenlendiğini açıkladı. Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunulduğunu belirtti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Vergi kaçakçılığı nedeniyle ilgili kişiler hakkında 2 bin 916 adet vergi suçu raporu düzenlendi ve cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunuldu. Açıklama Hazine ve Maliye Bakanı Nurediddin Nebati'den geldi.

Bakan, sosyal medya hesabından terörün finansmanını önleme ve vergi kaçakçılığı yoluyla haksız vergi iadesi almaya çalışanlarla mücadelenin devam ettiğini belirtti. Bu doğrultuda, vergi müfettişlerince son yıllarda yapılan vergi incelemeleri sonucunda vergi kaçakçılığı nedeniyle 4,5 milyar TL'yi aşan tutarda vergi iade talebi reddedildi ve geri alındı. İlgililer hakkında 12 milyar TL'yi aşan tutarda vergi ve ceza önerildi.

Açıklamada ''Yapılan analizler sonucunda talep ettiği veya aldığı vergi iadeleri riskli olduğu değerlendirilen mükellefler hakkında vergi incelemeleri yürütüyoruz'' vurgusu yapıldı. Nebati ayrıca, ''Yürüttüğümüz vergi incelemeleri ve denetimlerde masumiyet karinesini gözetmekle birlikte 85 milyon vatandaşımızın emanetinin bilincinde olarak hazinenin vergi kaybına neden olacak tüm vergi kaçakçılığı girişimleriyle mücadele edeceğiz'' dedi.

 

Yunanistan'da casus yazılım skandalı! Liste genişliyor

Yunanistan'da casus yazılım skandalı! Liste genişliyor