hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yeni evlenenlere kredi şartları neler?

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni evleneceklere Aile ve Gençlik Bankası'ndan karşılanmak üzere faizsiz kredi verileceğini açıklamıştı. Peki faizsiz kredi alabilmenin şartları neler? Detayları, CNN TÜRK ekibinden Kübra Aydın ve Alper Öztürk, Sosyal Güvenlik Uzmanı Melis Elmen’e sordu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Evlilik yolundaki gençlere faizsiz kredi için çalışmalar sürüyor. AK Parti’nin seçim vaatlerinde yer alan evlilik kredisi detayları, Kabine Toplantısı'nın ardından belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni evlenecek gençlere müjde verdi.

  Yeni evlenenlere kredi şartları neler

  Pilot olarak ilk olarak deprem bölgesinde başlayacak olan proje kapsamında yeni evlenecek olanlar, kredisini 48 aya kadar ödeyebilecek.

  Yeni evlenenlere kredi şartları neler

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sosyal Güvenlik Uzmanı Melis Elmen projeye ilişkin detayları, “150.000 TL’ye kadar bir destek bekleniyor. Aile ve Gençlik Bankası olarak tanımladılar, bu da ne oluyor, bir puanlama sistemi eder, bu evlenecek gençlere destek olmak amacıyla kuruldu bu fon. Maden, bölgesel gelir kaynakları, petrol gibi ürünlerden alınan vergiler üzerinden fonlanacak. Yeni evlenecek gençler yararlanacak, genç kavramı için yaş şartı henüz netleşmedi kanun tasarısı onaylanırsa zannedersem onları göreceğiz. Devletin katkısı olacak, vatandaşın sırtına yük olmayacak aslına bakarsanız. İki yıl geri ödemesiz bir gencin işini kurması hayatını idame edilmesi ve geri ödeme için hazırlık sürece iki yıl aslında iyi bir ekonomik çalışmadır iki yıl sonra da faizsiz bir şekilde aldığı tutarı 48 aya kadar ödeyebilecek” şeklinde açıkladı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow