hour SON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yılın Yıldızları Ödülleri sahibini buldu

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  2017’nin en beğenilen iş adamı Aydın Doğan, en beğenilen iş kadını Arzuhan Doğan Yalçındağ oldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  16'ıncı Yılın Yıldızları Ödül töreni YTÜ Davutpaşa Kampüsü’nde bulunan Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapıldı. Gecede 2017 yılının en beğenilen iş adamı ve en beğenilen iş kadını ödülleri Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan ve Doğan TV Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ'a verildi.

  32 kategoride Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerinin oylarıyla belirlenen her yıl medya, sanat ve iş dünyasından birçok ünlü ismin katıldığı 16'ıncı Yılın Yıldızları Ödül töreni YTÜ Davutpaşa Kampüsü’nde bulunan Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapıldı. Törende yılın erkek sanatçısı, kadın sanatçısı, müzik grubu ile birlikte iş adamı, iş kadını, kadın sinema oyuncusu, erkek sinema oyuncusu, en iyi ekonomist, şirket, köşe yazarı, yazar ve tiyatro oyunu gibi 32 kategoride ödüller sahiplerini buldu.

  Rektör Şahin: YTÜ asrın yıldızlarını yetiştirmiş bir üniversite

  Törenin açılış konuşmasını Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin yaptı. YTÜ'nün yüzyılın önemli isimlerini yetiştiren bir üniversite olduğuna değinen Şahin, "Yıldız Teknik Üniversitesi 106 yıllık bir üniversite. Şimdiye kadar asrın yıldızlarını yetiştirmiş bir üniversite. Osmanlı dönemi dahil, Cumhuriyetimizin başlangıcından bugüne kadar ülkeye hizmet eden nice yıldızlar yetiştirmiştir. Bugün yılın yıldızlarını bir araya getirdik. Bu bizim için büyük bir onur.  YTÜ olarak  sanat dünyamızdan, iş dünyamızdan ve bilim dünyamızdan bütün paydaşlarımızı buraya toplamış durumdayız. Biz bir teknik üniversitesiyiz ama YTÜ sosyal platformda da öncü olmak istemekte. Onun için biz sosyal inovasyon merkezini kurduk. Şu an Türkiye'nin en büyük teknoparkına sahibiz. Bir de yanında medeniyetin olmazsa olmazı sanat tasarım parkını kurduk. YTÜ olarak medeniyeti bir üst tura çıkarmak için her türlü gayreti gösteriyoruz. Üniversitemizin bünyesinde 40'ın üzerinde kulüp var. Bu kulüplerimizin önemli bir kısmı büyük başarılara imza atıyor. Ulusal ve uluslararası platformda çok önemli başarılar sağlamış durumda. Bu sene Japonya'da düzenlenen robot yarışmasında 5 birincilik aldık. Formula yarışlarında Türkiye'yi temsil eden Yıldız Formula ekibi üniversiteler bazında dünyada 16'ıncı sıraya oturdu. Türkiye'nin en prestijli kulübü, İşletme Kulübümüzün 16 yıldır düzenlediği etkinlik önemli bir başarı ve özveridir.  Öğrencilerin heyecanını görüyorsunuz. Keşke bu öğrencilerin heyecanı bizim hocalarımızda da olsa biz Türkiye'ye çağ atlatırız. Belki bizim için örnek olurlar. Bu bizim için çok önemli. Bizi kırmayıp, gelen sanatçılarımız, iş dünyamızın temsilcileri, basın dünyamızın temsilcileri bunlar öğrencilerimize verdikleri değerin göstergesidir. Sanat dünyası ve iş dünyası bizim için çok önemli. Öğrencilerimiz için çok önemli. Onları yüz yüze görmek öğrenciler için çok büyük bir motivasyon" diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Arzuhan Doğan Yalçındağ: Aldığım ödüllerin en güzeli... Babam iş adamı seçilmiş, ben iş kadını

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Açılış konuşmalarının ardından ödül törenine geçildi. İlk olarak 2017 yılının en beğenilen iş kadını ödülü Doğan TV Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ'a verildi. Yılın en beğenilen iş adamı ödülü ise Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan'a verildi. Aydın Doğan adına ödülü Arzuhan Doğan Yalçındağ, YTÜ Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin'den aldı. Yalçındağ törende kısa bir konuşma yaptı. "Tüm öğrencilerimize hem babamı hem beni bu ödüllere layık gördüğünüz için teşekkür etmek istiyorum" diyen Yalçındağ şöyle devam etti: Hem büyük bir sürpriz oldu hem de bu ödüller bizim için çok anlamlı. Benim için herhalde aldığım ödüllerin en güzeli. Babam yılın iş adamı seçilmiş, ben iş kadını. İnşallah sizlerde bir gün böyle güzel duyguları yaşarsınız. Başarıları yakalarsınız. Ama dediğim gibi bu hiç bir şeye benzemiyor. İnsanın babasıyla aynı anda bir ödülü alması başka bir şey."

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "Bu ödül bize uğurlu geliyor"

  Törende yılın en beğenilen show programı Güldür Güldür Show seçildi. Ödülü Ali Sunal aldı. Sunal, burada yaptığı konuşmada babası ile aynı  anda ödül alan Arzuhan Doğan Yalçındağ'a imrendiğini belirterek, "Bu bizim dört veya beşinci ödülümüz. Layık gören herkese çok teşekkür ediyorum .Bu ödülün bize uğurlu geldiğini söylemek istiyorum. Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Kulübü bizdeki cevheri ilk keşfedenlerden. Arzuhan hanımın babasıyla beraber aynı ödülü almasını gerçekten imrenerek izledim. Ne mutlu size. Bana kısmet olmadı ama bizde kendimiz alıyoruz ödülü" diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "Her zaman kalbinizden geçeni dinleyin"

  Törende en beğenilen erkek dizi oyuncusu ödülünü Halit Ergenç aldı. Ergenç, öğrencilere kendilerinde bulunan cevheri keşfetmeleri gerektiğini belirterek,"Hepinize çok teşekkür ederim.  İşimizi çok seviyoruz ekip olarak. Üniversite çok özel bir dönemdi benim için. Üniversitede hayattan ne beklediğimi, ne olmak istediğimi, ne yapmak istediğimi keşfettim. Bunun da en önemli kuralının aslında toplumun ve çevremdeki birtakım bilgili insanların bana gösterdikleri yolu iyi tahlil etmem ve mümkünse onların bana birtakım dayatmalarına kendi içimden karşı çıkıp, kendi yolumu çizmem olduğunu gördüm. Dolayısıyla her zaman kalbinizden geçeni dinleyin. Mutlaka içinizde, sizinle alakalı ve başka hiç kimsede olmayan özelliklerinizi keşfedin. Onun peşinden gidin. O zaman dünya da çok güzel bir dünya olur. Siz de çok mutlu olursunuz" ifadelerini kullandı.

  2017'nin en beğenilenleri şöyle:

  En Beğenilen Kadın Dizi Oyuncusu  – Serenay Sarıkaya
  En Beğenilen Erkek Şarkıcı – Gökhan Türkmen
  En Beğenilen Dizi – Söz
  En Beğenilen Sabah Haber Programı – İsmail Küçükkaya
  En Beğenilen Sporcu – Kenan Sofuoğlu
  En Beğenilen Haber Spikeri – Nazlı Çelik
  En Beğenilen Tiyatro Oyunu – Ayrılık
  En Beğenilen Ekonomist – Cüneyt Başaran
  En Beğenilen Sivil Toplum Örgütü – LÖSEV
  En Beğenilen Şirket – BOYNER
  En Beğenilen Show Programı – Güldür Güldür Show
  En Beğenilen İş Adamı – Aydın Doğan
  En Beğenilen Sosyal Sorumluluk Projesi – UNICEF – Umut Veren Oyuncaklar
  En Beğenilen Müzik Grubu – Athena
  En Beğenilen TV Kanalı – TV8
  En Beğenilen Erkek Dizi Oyuncusu – Halit Ergenç
  En Beğenilen Erkek Sinema Oyuncusu – Ahmet Kural & Murat Cemcir
  En Beğenilen Erkek Tiyatro Oyuncusu – Mert Fırat
  En Beğenilen Kadın Tiyatro Oyuncusu – Melis Birkan
  En Beğenilen İş Kadını – Arzuhan Doğan Yalçındağ
  En Beğenilen Dizi-Film Müziği – Kıraç – Meryem
  En Beğenilen Radyo Programı – Matrax
  En Beğenilen Şarkı – Ece Seçkin feat. Ozan Doğulu – Sayın Seyirciler
  En Beğenilen Kadın Şarkıcı – Göksel
  En Beğenilen Kadın Sinema Oyuncusu – Fahriye Evcen
  En Beğenilen Gazete – Hürriyet
  En Beğenilen Bilim İnsanı – Aziz Sancar
  En Beğenilen Reklam Filmi – Türkiye İş Bankası – Bakırcı Fahri Usta
  En Beğenilen Spor Programı – Spor Servisi
  En Beğenilen Sinema Filmi – Ayla
  Rektörlük Özel Ödülü – Payitaht Abdülhamid
  Rektörlük Özel Ödülü – Engin Altan Düzyatan

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow