"Yarısı Bizden"e son başvuru 29 Mayıs

"Yarısı Bizden"e son başvuru 29 Mayıs

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Devlet desteğiyle milyonlarca riskli konutun dönüştürüleceği ‘Yarısı Bizden’ kampanyasına 800 bini aşkın kişi başvuru yaptı. Son başvuru tarihi ise 29 Mayıs. Peki İstanbul’da en çok hangi ilçelerden başvuru yapıldı? Kentsel dönüşüm kapsamında evler ne kadar süre içinde sahiplerine teslim edilecek? Detayları CNN TÜRK muhabiri Merve Tokaz, Gayrimenkul Uzmanı Evrim Kırmızıtaş başaran ile aktardı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yarısı Bizden Kampanyası’na yoğun ilgi devam ediyor. Şu ana kadar evlerini devlet desteğiyle dönüştürmek isteyen 800 bin vatandaş, Yarısı Bizden Kentsel Dönüşüm Programı’na başvurdu. Peki ya yarısı bizden kampanyasına en çok hangi ilçelerden başvuru yapıldı?

Yarısı Bizdene son başvuru 29 Mayıs

 Gayrimenkul Uzmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran kampanyayla ilgili, “26 Nisan’da başlayan bir süreçten bahsediyoruz. 29 Mayıs’a kadar geçen sürede jet bir katılım söz konusu. Bahçelievler’de 80 bin bağımsız bölüm, Bağcılar’da 14 bin 5020 başvuru var. Üçüncü sırada Güngören, yani insanlar bu konuda bilinçli davranmış 14 bin 579 başvuru ile 56 bin bağımsız bölümün yenilenmesi hedefleniyor. Avılar beşinci sırada, 11 bin başvuru var. Son gün 29 Mayıs. 29 Mayıs’a kadar başvuru yapıp riskli binalarından kurtulabilirler” ifadelerini kullandı.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber