Hava Durumu (05-10-2022)

Hava Durumu (05-10-2022)

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Haftanın üçüncü gününde Marmara’nın doğusu, Karadeniz ve İç Anadolu’da sağanak yağışlar etkili oluyor. Doğu Anadolu’nun güneyi ile Güneydoğu Anadolu ve Doğu Akdeniz’de güneş görülürken yurdun kalanında hava parçalı ve çok bulutlu. Hava sıcaklıkları ise kuzey, iç ve batı kesimlerde mevsim normalleri altında, doğu bölgelerde mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam ediyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Marmara Bölgesinde hava çok bulutlu ve yer yer sağanak yağışlı. Sıcaklık bölgede en yüksek 21-22 derecelerde ölçülüyor. Perşembe günü gökyüzü durumunu koruyor, sıcaklıklar birer derece artıyor.

Ege Bölgesinin kıyı kesimlerinde parçalı bulutlar görülüyor, iç kesimlerde bulutlar biraz daha yoğunlaşıyor. Sıcaklık İzmir’de 26, Denizli’de 24, Afyonkarahisar’da 19 derece ölçülüyor.

Akdeniz Bölgesinin batı kesimlerinde gökyüzü çok bulutlu. Bölgenin doğu kesimlerine doğru bulutlar dağılıyor, güneş daha fazla görülüyor. Sıcaklık 28-29 derecelerde ölçülüyor, Adana’da ise 32 dereceye çıkıyor.

İç Anadolu Bölgesinde gökyüzü bulutlu ve sağanak yağışlı. Sıcaklık batı kentlerde 19-20, doğu kesimlerinde 23 derecelerde ölçülüyor. Yağışlar önümüzdeki günlerde de bölgede etkisini sürdürmeye devam ediyor.

Karadeniz Bölgesinin geneli sağanak yağışlı. Yağışların bölgenin doğusunda Perşembe gününe kadar zaman zaman kuvvetli olması bekleniyor. Yaşanabilecek sel ve su baskını, yıldırım, heyelan, dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerekiyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Doğu Anadolu Bölgesinin kuzey kesimlerinde bulutlar yoğunlaşıyor. Bölgenin kalanında ise hava parçalı ve az bulutlu. Sıcaklık batı kentlerde 30 derecelerde ölçülüyor, kuzey ve güney kesimlerde ise sıcaklık 25-26 derecelerde.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde hava az bulutlu, güneş görülüyor. Sıcaklık ise 30 derece ve üzerinde seyrediyor. Diyarbakır’da 34, Şanlıurfa’da 33 derecelik sıcaklık ölçülüyor.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber