Hava Durumu (06-04-2021)

Video: Hava Durumu (06-04-2021)

Nisan ayı ile birlikte ülke genelinde sıcaklıklarda yer yer artış gözlemleniyor. Doğu ve Akdeniz'de hava bulutlu, Marmara, Ege, İç Anadolu ve Karadeniz Bölgeleri'nde yer yer yağış bekleniyor. Perşembe günü yurtta sıcaklıklar yeniden düşecek. Ege, Marmara Bölgesi ve Batı Karadeniz kıyıları için kuvvetli rüzgar uyarısı var. Türkiye'nin diğer kıyılarında rüzgar orta şiddette esmesi bekleniyor. İstanbul ve Ankara sağanak yağmurlu sıcaklık 18 derece. İzmir parçalı bulutlu, Bursa sağanak yağmurlu sıcaklıklar 20 derecenin üzerine çıkacak.

Marmara Bölgesi nisan yağmurlarının etkisinde. Perşembe gününe kadar sağanak yağmurun devam etmesi bekleniyor. Bölgede sıcaklık 20 derecenin üzerine çıkacak, perşembe günü yeniden düşecek.

Ege Bölgesi'nde bulutlu bir hava var, Kütahya'da sağanak yağmur bekleniyor. Denizli'de 25, Kütahya, Afyonkarahisar ve Muğla'da 20 derece sıcaklık ölçülecek.

Akdeniz Bölgesi'nde sıcaklık 20 derecenin üzerinde olacak. Bölge genelinde gökyüzü parçalı ve az bulutlu.

İç Anadolu Bölgesi'nde Eskişehir ve çevresinde sağanak yağmur bekleniyor, diğer şehirlerde gökyüzü bulutlu. Eskişehir 21, Konya ve Kayseri 22, Sivas 20 derece.

Karadeniz Bölgesi'nde sağanak yağmur etkili olacak. Çarşamba günü güneş bulutların arasından kendisini bir parça gösterecek. Perşembe günü bölge genelinde yeniden yağış etkili olacak.

Doğu Anadolu'da sıcaklıkların yükseldiği gözlemleniyor. Bölgede gökyüzü perşembe günü dahil bulutlu. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde hava parçalı ve az bulutlu. Gaziantep 16, Diyarbakır 17, Şanlıurfa 19, Mardin 14 derece.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS