Hava Durumu (15-05-2022)

Video: Hava Durumu (15-05-2022)

Haftanın son gününde Türkiye'nin genelinde hava çok bulutlu. Marmara'nın batısı, İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz, Batı Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise iç bölgelerde biraz azalıyor. Denizlerde beklenen kuvvetli bir rüzgar yok. Genellikle orta kuvvette esen rüzgar Doğu Karadeniz'de orta kuvvetin de altında esiyor.

Marmara Bölgesinde hava çok bulutlu, Edirne dolaylarında gök gürültülü sağanak yağışlar da görülüyor. Sıcaklık bölgede genellikle 25 ile 30 derece aralığında ölçülüyor.

Ege Bölgesinde de bulutlar yoğunlaşıyor. İç kesimlerde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Sıcaklık İzmir'de 27, Denizli'de 26, Afyonkarahisar'da 19 derece.

Akdeniz Bölgesinde de bulutlu ve yağışlı bir hava var. Yağış bölgenin batı ve doğu kentlerinde etkili oluyor. Yağışlar pazartesi gününe kalmıyor, parçalı bulutlu bir hava görülüyor.

İç Anadolu Bölgesinin geneli gök gürültülü sağanak yağışlı. Bölgenin doğusunda bu yağışlar kuvvetli şekilde görülüyor. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalı.

Karadeniz Bölgesinde de sağanak yağışlar etkili oluyor. Sıcaklık Bolu ve Samsun'da 21, Trabzon'da 19 derece ölçülüyor.

Doğu Anadolu Bölgesinde de gök gürültülü sağanak yağış görülüyor. Bu yağışlar bölgenin kuzeyinde yer yer kuvvetli şekilde görülecek. Sıcaklık ise Erzurum'da 20, Malatya'da 26 derece.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde de sağanak yağışlara gök gürültüleri eşlik ediyor. Sıcaklık Gaziantep'te 27, Diyarbakır'da 28, Şanlıurfa'da 30 derece ölçülüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS