{$ day.Temps.HighTemp $} °

İstanbul'a kar ne zaman yağacak? Yurtta hava nasıl olacak?

Video: İstanbul'a kar ne zaman yağacak? Yurtta hava nasıl olacak?

Sıcaklıklar ocak ayında mevsim normallerinin oldukça yukarısında seyretti. Şubat ayına ise soğuk hava dalgası ile gireceğiz. İstanbul dahil pek çok bölgede kar yağışı bekleniyor. Detayları CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen aktardı.

İşte Prof. Dr. Orhan Şen'in açıklamaları:

Soğuk bir hava girdik. Kış yeni başlıyor Türkiye'de. Dünden itibaren başladı. Anadolu'da kar yağışı devam ediyor. 10-15 gün de aralıklı olarak devam edecek gibi görünüyor.

İstanbul'da hava soğuk. Bugün İstanbul'da hava sıcaklığı 6 dereceyi geçmeyecek. Hafif yağmur var kuzey ve Anadolu kesiminde. Bunun dışında çok kuvvetli bir yağış yok İstanbul'da. Yarın gece sabaha karşı İstanbul'un Anadolu Yakası'nda yüksek kesimlere karla karışık yağmur yapabilir.

Bugün Karadeniz ve Akdeniz kıyısında yağmur var. İç Anadolu'da karla karışık yağmur ve kar, Doğu Anadolu'da kar, Siirt, Bitlis, Muş dolaylarında çok yoğun bir yağışı var. Bunun dışında sıcaklıklar iç bölgelerde 2-3 derece daha düşecek. 

Perşembe günü yağış Türkiye'den çekiliyor. Doğu Anadolu'da kuvvetli kar yağışları yapıp öğlen saatlerinde çekiliyor. Hafta sonu yeni bir soğuk ve yağışlı hava kütlesi geliyor. Öncelikle batı bölgelerde Ege ve Akdeniz'de yağmur, Marmara'da karla karışık yağmur yapacak. Anadolu'nun hemen hemen her tarafında kar yağışı yapacak. Hafta sonu gelecek sistemle birlikte Anadolu'nun bazı yerlerinde 30 santimetreyi geçecek kar kalınlığı. İstanbul da bu sistemden yararlanacak gibi görünüyor. Cuma, cumartesi gelecek olan bu sistemle birlikte pazartesi, salı yani bir hafta sonra İstanbul kar yağışı alabilir. 2-3 gün arka arkaya da alabilir. Bunu takip edeceğiz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS