hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Prof. Dr. Orhan Şen aktardı: Sıcaklıklar Batı'da artıyor Doğu'da azalıyor

  KAYNAKCNN TÜRK

  Türkiye günlerdir soğuk ve yağışlı havanın etkisi altında. Peki, bu hafta da havalar aynı şekilde devam edecek mi? Yoksa bahar havası mı geliyor? Deprem bölgesinde sel riski sürüyor mu? Detayları CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen canlı yayında aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İşte Prof. Dr. Orhan Şen'in açıklamaları:

  "DEPREM BÖLGESİNDE RİSK ORTADAN KALKTI"

  Soğuk bir hava geçirdik geçtiğimiz bir hafta içerisinde hava sıcaklıklar soğuktu. Deprem bölgesinde Şanlıurfa'da, Adıyaman'da, Gaziantep'te sel oldu. Dolayısıyla önemli meteorolojik hadiseleri geride bıraktık. Ama deprem bölgesinde risk ortadan kalktı. Yani sel riski yok. Ama salı ve çarşamba günü deprem bölgesinde yağış yok. En azından oradaki vatandaşlar biraz rahat edecekler. Ama perşembe günü tekrar oraya yağış geliyor.

  "BATIYA BAHAR HAVASI GELİYOR"

  Türkiye geneline baktığımız zaman batıda artık ayrıldı. İstanbul'da önümüzdeki bir hafta neredeyse yağış yok. Sıcaklıklar batı bölgeler ve iç bölgelerde 3-4 derece artacak. Bu sıcaklık artışı çarşamba günü 1-2 derecelik azalmadan sonra hafta sonu daha da artacak. Yani hafta sonu böyle bahar havası gelecek gibi gözüküyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Prof. Dr. Orhan Şen aktardı: Sıcaklıklar Batıda artıyor Doğuda azalıyor

  "DOĞU'DA YAĞIŞ DEVAM EDİYOR"

  Batı'da yağış yok dedim. Ama Doğu'da yağış devam ediyor hala. Bugün Giresun ve Ordu civarında biraz kuvvetli yağmur var. Oraya dikkat etmek lazım. Onun dışında Doğu'da ve Karadeniz'in iç kesimlerinde yükseklerde karla karışık yağmur var. Onun dışında önemli bir meteorolojik hadise yok.

  "KIŞ ARTIK GERİDE KALDI"

  Sanki bu hafta kış artık geride kalacak gibi. Artık Doğu'da kar yağışı yok. Karla karışık yağmur yükseklerde bugün belki devam edecek biraz. O da bin 500 metrenin yüksekliğinde yağacak. Yani kış geride kaldı, bunu söyleyebiliriz. Bahar nerede kaldı? İşte bahar yavaş yavaş geliyor. Yağışlar bu mart ayında biraz ortalamalar civarında oldu esasında. O sevindirici bir haber. Onun dışında bu ayın sonuna yani önümüzdeki haftadan itibaren sıcaklıklar da artacak. Dolayısıyla bir bahar havasını yaşayacağız, öyle görünüyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow