hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Doğu'da kar, esaretiyle geldi

  Özlenen kar geç de olsa geldi. Türkiye’nin birçok şehri kar altında kaldı. Yurdun doğusunda yüzlerce köy yolu ulaşıma kapandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kapanan köy yolları, mahsur kalanlar ve hastalar için verilen amansız mücadele. Doğu Anadolu'da kar beraberinde bu manzaraları getirdi.

  Erzurum'da gece başlayan kar yağışı sabah etkisini artırdı. 1439 mahalle ulaşıma kapandı. Ekipler yolları açmak için adeta seferberlik ilan etti.

  Doğuda kar, esaretiyle geldi

  Erzincan’ın yüksek kesimlerinde hem kar hem tipi hakimdi. 471 köy yolu ulaşıma kapandı.

  Türkiye’nin en uç noktası Hakkari de kar esareti yaşıyor. Kentte 115 köy yolu ulaşıma kapalı. Yüksekova ilçesinde doğum sancısı tutan bir kadın için belediye ekipleri seferber oldu. Çabalar 2 saat sonra meyvesini verdi. Ekipler, doğumdan önce kadını, Yüksekova Devlet Hastanesi’ne yetiştirmeyi başardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Doğuda kar, esaretiyle geldi

  Bitlis’te de 1 hafta önce başlayan kar yağışı, aralıksız sürüyor. Kent merkezinde kar kalınlığı 1 metreyi aştı. 297 köy yolu ise ulaşıma kapandı.

  Muş’ta ise gece başlayan kar yağışı gündüz etkisini artırdı. Kent merkezinde kar kalınlığı 50 santimetreyi aştı. Küreğini alan kapısının önünü temizledi.

  Bursa’da ise karın başlamasıyla çocuklar sokaklara çıktı. Poşetlerle yokuş aşağıya kaydı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow