{$ day.Temps.HighTemp $} °

İstanbul'a yarın kar geliyor! Pazartesi okulları tatil edecek şiddette yağar mı?

Video: İstanbul'a yarın kar geliyor! Pazartesi okulları tatil edecek şiddette yağar mı?

İstanbul'a kar ne zaman yağacak? O sorunun cevabı da geldi. Uzmanlar yarını işaret ediyor ve yağışın kuvvetli olacağını öngörüyor. CNN TÜRK Muhabiri Samet Güner, detayları CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen ile konuştu.

Kar yağışı yurt genelinde etkisini gösteriyor. Meteoroloji tarafından yayımlanan 5 günlük hava durumu tahminine göre hafta sonu Türkiye yeni bir yağışlı hava sisteminin etkisi altına giriyor. İstanbul dahil Marmara Bölgesi, İç Anadolu Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde kar yağacak. Yeni yağışlı sistemle İstanbul’da daha etkili kar yağışının görülmesi bekleniyor. Öte yandan sömestr tatilinin bitmesiyle pazartesi günü okullarda yeni eğitim ve öğretim dönemi başlayacak.

"EVİNİZDE OTURUN"

Prof. Dr. Orhan Şen, yaptığı hava tahmininde şunları söyledi:

"İstanbul gibi bir megakentte kar yağışının çok şiddetli olmasına da gerek yok. Pazartesi günü hem okullar açılacak hem işe başlanacak. Çarşambaya kadar sarkıyor kar yağışı. Bence o kargaşayı yaşamamak için pazartesi, salı tatil olsa tabii daha iyi olur."

Prof. Dr. Şen yaptığı paylaşımda ise "Pazar evinizde oturun, kar var. Kıyılar hariç yerde kar örtüsü artar" dedi.

"İSTANBUL'DA AKŞAM YÜKSEKLER KARLA KARIŞIK YAĞMURLU"

Prof. Dr. Şen, "Bugün İstanbul'da yağmur var, akşam yüksekler karla karışık yağmurlu, sıcaklık 8 derece. Günün önemli hadisesi Güneydoğu Anadolu'da yoğun Kar yağışı (20 santimetre). Bugün Antalya'nın doğusunda kuvvetli yağmur var" mesajını paylaştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS