Orhan Şen uyardı: Fırtına, şimşek, yıldırım ve dolu olasılığı var

Orhan Şen uyardı: Fırtına, şimşek, yıldırım ve dolu olasılığı var

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yurdun bazı kesimlerinde sağanak yağış uyarısı yaptı. Peki, hangi bölgeler yağışların etkisi altına girecek? Detayları CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen aktardı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"YURDUN İÇ KESİMLERİNİ ETKİSİ ALTINA ALABİLİR"

Meteoroloji uyardı, halk arasında "kırkikindi" olarak bilinen yağışlar yurdun iç kesimlerini etkisi altına alabilir. CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, "Öğlen saatlerinde başlıyor, öğleden sonra şiddetini arttırıyor. Bu tür yağışları biz çok sık görmeye başladık Türkiye'de. İç Ege, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Akdeniz, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Karadeniz'in iç kesimlerine doğru bu tür yağışları göreceğiz" dedi.

Batı bölgesinde ise yağışlar şiddetini arttırabilir. Prof. Dr. Şen, "Batı'da da Eskişehir, Denizli, Afyon, Bilecik, Ankara'nın kuzey kesimlerinde bu tür yağışlar biraz şiddetli olabilir" diye konuştu.

"FIRTINA, ŞİMŞEK, YILDIRIM VE DOLU OLASILIĞI VAR"

Haber devam ediyor
Haberin devamı

Şen, oluşabilecek olumsuz durumlara karşı uyardı. "Yağışlar esnasında rüzgar hızı artar, şimşek, yıldırım olasılığı var. Hatta küçük çaplı dolu ihtimali de bu saydığımız bölgelerde mevcut" ifadelerini kullandı.

"İSTANBUL'DA SICAKLIKLAR ARTACAK, YAĞIŞ GELECEK"

Sağanak yağış İstanbul'da hafta sonu etkisini gösterebilir. Şen, "Hafta sonu yerel olarak İstanbul'da yağış var. Cumartesi, pazar yerel sağanak yağışlar olabilir. Hafta sonu sıcaklıklar 1-2 derece daha artıyor. Yani İstanbul bugün 22 dereceyse 23-24 derece civarlarına çıkacak.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber