hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yeni haftada hava nasıl olacak?

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Bahar bitiyor, yaz başlıyor. Sıcaklıklar artsa da bulut ve yağış geçişlerinde de bir tırmanış var. Peki yağışlar ne kadar daha devam edecek, hava mevsim normallerine dönecek mi? CNN TÜRK Muhabiri Merve Tokaz ile kameraman Ümit Sertabiboğlu, CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen’e sordu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mayıs ayına veda ediyoruz. Yaz kapıda ancak henüz kendini iyice göstermiş değil. Termometrelerde tırmanış başlasa da hava halen gölgede üşütüyor. Peki beklenen yaz ne zaman gelecek?

  CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen bu soruya, “Önümüzdeki 15 günde bu şekilde fazla bir değişiklik yok, hafif ufak dalgalanmalar var. Ufak bir iki derece artacak sıcaklık ama bu hafta Türkiye'nin büyük bölümünde yağmur da var” şeklinde yanıt verdi.

  Yeni haftada hava nasıl olacak

  Şen ayrıca, “Gök gürültülü sağanak yağış nerede var? Bugün İç Ege’de İç Anadolu’nun kuzey doğusunda, Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde, Adana, Mersin, Kırşehir, Bolu civarlarında kuvvetli yağış var. Aslında dolu ihtimali de olabilir o andaki havanın hareketlerine bağlı olarak. Bu hafta sonuna kadar bu şekilde yağışlı geçecek gibi görünüyor. Sadece cuma günü yağış biraz etkisini daraltıyor. Marmara’dan çekiliyor mesela. Seçim günü yine yağışsız geçecek. Bu sefer de yine iyi bir hava bekliyoruz seçim günü.” ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow