Evlilik sözleşmesi düşünüldüğü gibi olumsuz bir durum mu?

Video: Evlilik sözleşmesi düşünüldüğü gibi olumsuz bir durum mu?

Evlenme kararı alan çiftler evlilik sözleşmesi yapma konusunda genellikle kararsız kalıyor. Evlilikle ters düştüğü gerekçesi ve boşanmayı hatırlatması nedeniyle sözleşmeye sıcak bakılmıyor. Peki, evlilik sözleşmesi gerçekten olumsuz bir durum mu? İşte Avukat Bilal Çelik’in cnnturk.com’a yaptığı o değerlendirmeler…

Evlilik sözleşmeleri evlenme döneminde olan gençler tarafından bir güvensizlik manası olan görüşler söz konusudur.  Özellikle aileler evlilik öncesi bir sözleşme söz konusu olduğunda amacın para olmadığını, mutluluk olduğunu gibi söylemlerde bulunmaktadır. Evlilik sözleşmeleri özgür bireylerin evlilik döneminde ve sonrasında ticari hayatlarındaki başarı ve başarısızlıklarında birbirlerini etkilememeleri veya mutlu bir evlilikte mutlu bir evlilikte etkilemesi durumunda tarafların birbirlerini hoşgörüyle karşılaması durumuna ortam sağlamaktadır.


Evlilik sözleşmeleri özellikle sağlıklı ailelerde ilerde maddi sıkıntılar yaşatmaması açısından önemlidir. Şahsi fikrim evlilik sözleşmesi insanların ileriki yaşamlarında ekonomik olarak özgürlüklerini daha kolay sağlamalarına imkan vermektedir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS