hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  "Açık Yapıt" Londra'da sergilenecek

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Mimar ve Sanatçı Melek Zeynep Bulut'un "Açık Yapıt" adlı eseri İngiltere'de Londra Tasarım Bienali’nde sergilenecek. Öncesinde, İstanbul’da eserin lansmanı düzenlendi. Bulut, Türkiye’yi temsil etmekten çok mutlu olduğunu söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Melek Zeynep Bulut’un deneysel bir mekan kurgusu olan ‘Açık Yapıt’ adlı eseri, Londra’da sanatseverlerle buluşacak. Bulut’un eseri, 1-25 Haziran tarihleri arasında Londra Tasarım Bienali’nde yer alacak.

  Açık Yapıt Londrada sergilenecek

  40’tan fazla ülkeden katılımın olacağı bienalde bu yılki tema; “Küresel Oyun: İşbirliklerini Yeniden Eşlemek” oldu. Bulut, ‘Açık Yapıt’ eserinin lansmanını İstanbul’da yaptı. Lansmana çok sayıda sanatsever katıldı.

  Açık Yapıt Londrada sergilenecek

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Melek Zeynep Bulut, “Çok yoğun çalıştığımız bir sürecin neticesindeyiz. Onlarca kişinin emeği var. Bunun sonunda eserimizi ürettik ve Londra’ya gönderdik. Bundan sonra sergi süreci var. İnsanoğlunun geldiği yeni bir bilincin eşiğinde olduğunun ve bunun farkındalığına odaklandık. ‘Açık Yapıt’ hem bir mimari çalışma hem akustik kulağa hitap eden bir tarafı var. Hem bir deneyim psikolojik altlıkları olan insanları deneysel bir deneyime sokan altlık. Çok mutluyuz inşallah hakkını veririz, güzel bir sergi yapmış oluruz. Herkesten iyi geri dönüşler alırız.” ifadelerini kullandı.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow