CNN TÜRK program belgeseli Duvardaki Sesler, Frankfurt Türk Film Festivali'nde finalde

CNN TÜRK program belgeseli Duvardaki Sesler, Frankfurt Türk Film Festivali'nde finalde

Almanya’nın saygın film festivallerinden Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali'nde finalistler açıklandı. Finale kalan filmler arasında, CNN TÜRK program ekibinin hazırladığı "Duvardaki Sesler" adlı belgesel de yer aldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bu yıl 22.'si düzenlenecek olan Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nin finalistleri açıklandı. “Sesini Yükselt” teması ile 22.si düzenlenecek Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali 26 Haziran-1 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek.

İstanbul Karaköy’de düzenlenen basın toplantısında festivalin kurucusu ve başkanı Hüseyin Sıtkı, Türk ve Alman jüri üyeleri, festival ekibi ve sanat dünyasından isimler yer aldı. Festivalin basın toplantısında CNN TÜRK program ekibi için de sevindirici bir gelişme yaşandı. CNN TÜRK program direktörü Yasemin Tüzemen’in fikir önderliğinde hayata geçen, Bülent Aydın, Ceyhun Bür, Dilan Bayır Polat, Emine Kılınç ve Kemal Akçadağ’ın hazırladığı “Duvardaki Sesler” belgeseli finale kalan 10 film arasına seçildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Belgesel dalında yarışan film, İranlı Yönetmen Zöhre Zamani Başkanlığı’ndaki ana jüriye iletildi. Ödül kazanan film ise 27 Haziran gecesi Frankfurt’ta düzenlenen törenle açıklanacak.

Toplantıda ayrıca; uzun metraj ve kısa film kategorilerindeki finalistler de açıklandı. Uzun metraj kategorisinin finalistleri arasında Beni Sevenler Listesi, Bir Nefes Daha ve Çatlak dahil 11 film yer aldı.

Sinemanın ustalarını unutmayan festivalin bu yılki Yaşam Boyu Onur Ödülleri’nin sahipleri Nur Sürer ve Menderes Samancılar olurken, Vefa Ödülü’nün sahibi de Renan Fosforoğlu oldu.