Pirelli 2018 takviminin sahne arkası görüntüleri

  1. Kültür Sanat
  2. Diğer
Video: Pirelli 2018 takviminin sahne arkası görüntüleri
Pirelli’nin artık efsaneleşen ve her yıl merakla beklenen takviminin yeni sayısının sahne arkası fotoğrafları gün yüzüne çıktı. Çekimleri <a class="in-news-link" href="/ingiltere" target="_blank" title="İngiltere haberleri">İngiltere</a>'nin en ünlü moda fotoğrafçılarından biri olan Tim Walker tarafından gerçekleştirilen Pirelli 2018 Takvimi’nin teması “Alice Harikalar Diyarı” olacak. Çekimlerde yer alan modeller sadece Afrika kökenli yeteneklerden seçildi. Bu, takvimin 50 yıllık tarihi boyunca ikinci kez oluyor.

Pirelli’nin artık efsaneleşen ve her yıl merakla beklenen takviminin yeni sayısının sahne arkası fotoğrafları gün yüzüne çıktı. Çekimleri İngiltere'nin en ünlü moda fotoğrafçılarından biri olan Tim Walker tarafından gerçekleştirilen Pirelli 2018 Takvimi’nin teması “Alice Harikalar Diyarı” olacak. Çekimlerde yer alan modeller sadece Afrika kökenli yeteneklerden seçildi. Bu, takvimin 50 yıllık tarihi boyunca ikinci kez oluyor.

Ünlü Pirelli Takvimi’nin 45. sayısının Londra’da gerçekleştirilen çekimlerinin sahne arkası fotoğrafları ve videoları gün yüzüne çıktı. İngiltere'nin en ünlü moda fotoğrafçılarından biri olan Tim Walker tarafından çekilen ve Vogue editörü Edward Enninful tarafından tasarlanan çekimlerin teması “Alice Harikalar Diyarı” oldu.

Resmi olarak 1964 yılında doğan takvimin 45. sayısı olan 2018 edisyonu, Tim Walker tarafından çekildi. İngiliz fotoğrafçının çekimlerini Londra’da gerçekleştirdiği takvim, Alman fotoğrafçı Peter Lindbergh’in imza attığı 2017 edisyonunun ardından geldi. John Tenniel’in illüstürasyonları ve Lewis Caroll’un orijinal kitabından esinlenerek hayata geçirilen Alice Harikalar Diyarı konseptinin seçilmesinin arkasındaki neden ise: “Herhangi bir kız kendi masallarına sahip olmalıdır”.

30 yıl sonra aynı konsept

Pirelli 2018 Takvimi’nin dikkat çekici bir diğer özelliği ise tüm modellerin Afrika kökenli isimlerden seçilmesi. Pirelli Takvimi tarihinde bu bir ilk değil. 1987 tarihinde çekimlerde de sadece Afrika kökenli yetenekler ile çalışılmıştı. Naomi Campbell, RuPaul, Whoopi Goldberg, Adwoa Aboah, Lupita Nyong'o, King Owusu, Alpha Dia ve Puff Daddy gibi ünlü isimlerin yer aldığı Pirelli 2018 Takvimi’nde Alice rolünü Sudan asıllı Avustralyalı manken Duckie Thot üstleniyor. Britanyalı süpermodel ve aktivist Naomi Campbell Cellât; Amerikalı Aktris, komedyen, yazar ve televizyon sunucusu ve aktivist Whoopi Goldberg ise Düşeş karakterini canlandırıyor. Sahne arkası ve konsepti paylaşılan Pirelli 2018 Takvimi’nin kendisi ise Kasım ayında New York’ta yapılacak özel bir etkinlik sonrasında tanıtılacak.

50 yıldır “The Cal”™ olarak anılan Pirelli Takvimi, döneminin en saygın fotoğrafçıları tarafından çekilen fotoğraflarla zamanın geçişini görsel bir şekilde anlatıyor, çağdaş kültürü yorumluyor ve genellikle yeni trendler belirliyor. Pirelli takviminin tarihçesi üç farklı döneme ayrılıyor:

1964 ve 1974 arasındaki ilk on yılın ardından Yom Kippur (Arap-İsrail) savaşı ve petrol krizinin yol açtığı ekonomik duraklama döneminde yayına dokuz yıl ara verildi.

1984 ve 1994 arasındaki ikinci on yıllık dönemde Takvim yeniden yayınlandı ve giderek daha büyük başarı kazandı.

1994 yılından günümüze uzanan ve yeni binyıla geçişi de kapsayan dönemde “The Cal”™ çığır açan ve kült bir statü kazanan bir takvim haline geldi.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS