İKSV 46'ıncı yılını kutluyor

  1. Kültür Sanat
Video: İKSV 46'ıncı yılını kutluyor
<a class="in-news-link" href="/istanbul" target="_blank" title="İstanbul haberleri">İstanbul</a> Kültür Sanat Vakfı, 46 yıldır sanatçılar, izleyiciler ve çalışanlarıyla bir bütün olarak kültür ve sanata gönülden verdiği desteği vurgulamak için yeni bir tanıtım filmi hazırladı. İKSV, ismindeki “S” ve “V” harflerinden türeyen yeni sloganı “Seve Seve”yi bu filmde kullanarak İKSV’yi İKSV yapan tüm tarafların sanata adanmışlığının altını çiziyor.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı, 46 yıldır sanatçılar, izleyiciler ve çalışanlarıyla bir bütün olarak kültür ve sanata gönülden verdiği desteği vurgulamak için yeni bir tanıtım filmi hazırladı. İKSV, ismindeki “S” ve “V” harflerinden türeyen yeni sloganı “Seve Seve”yi bu filmde kullanarak İKSV’yi İKSV yapan tüm tarafların sanata adanmışlığının altını çiziyor.

Strateji ve sloganını Kreatif Direktörler İlkay Gürpınar (TBWA İstanbul) ve Uğurcan Ataoğlu’nun (Alametifarika)beraber oluşturduğu kampanyada filmin fikri ve uygulaması TBWA\Istanbul tarafından yürütüldü. Yoğun bir süreç sonunda hazırlanan film, İKSV’nin “Seve Seve” sloganından ilham alıyor. İKSV çatısı altında buluşan sanatçılar, sanatseverler ve İKSV çalışanları, sanat için “seve seve” yaşadıkları zorlukları, yaptıkları fedakârlıkları, özverileri anlatıyorlar. Sanat eserleri oluşturulurken arka planda yaşananlar filmde modern ve çarpıcı bir dille anlatılıyor.

Filmde rol alan sanatçı, sanatsever ve çalışanlar:

Melih Mertel - Balet

Kerem Görsev - Caz Sanatçısı

Mert Fırat - Aktör

Vahit Tansoy - Sinemasever

Burçak Bingöl - Seramik Sanatçısı

Erdal Hamamcı - İKSV Çalışanı

Deniz Ova - İKSV Çalışanı

Refik Anadol - Medya Sanatçısı

Erol Erbil - Sinema Emekçisi

İKSV Seve Seve filminin prodüksiyonunu Anima üstlendi. Film çekimleri ve animasyon süreci aralıklı olarak yaklaşık 2 ay sürdü. Filmin animasyonlarını ve görsel dilini yaratmak için farklı video-art tekniklerinden yararlanıldı. Film müziğini Kaan Düzarat hazırladı. Dış sesi Nejat İşler tarafından seslendirilen filmin yönetmen koltuğunda ise Ömer Faruk Gürgen yer alıyor.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS