Barış Manço ölüm yıl dönümünde anıldı

Barış Manço ölüm yıl dönümünde anıldı

Usta sanatçı Barış Manço, ölümünün 21. yılında anıldı. Manço için Kadıköy'den bir vapur kalktı ve Kanlıca'daki mezarına doğru yol aldı. Vapurda Manço şarkılar söylendi, duygu dolu anlar yaşandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bilezikleri, yüzükleri, kolyeleri... Uzun saçları ve bıyıklarıyla muazzam bir ses ve hiç kimseye benzemeyen bir enerji...

Bu toprakların gördüğü en farklı "star"lardandı. 7'den 70'e herkesin sevdiği bir isim oldu. Takvimler 1 Şubat 1999'u gösteriyordu. Acı haber Kadıköy Moda'dan gelmiş, Türkiye'nin büyük yıldızı evinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirmişti. Bütün Türkiye onun ölümüne ağladı. Eşine az rastlanır bir kalabalıkla Levent Camii'nden son yolculuğuna uğurlandı. Geriye onlarca şarkısı ve yüreklerde bıraktığı sevgisi kaldı.

Bazıları onun adam olacak çocuklarıydı. Kaç kuşağı etkiledi, kaç çocuğu o şarkılarla büyüttü, kaç şarkısı sokakta duvarlara okulda sıralara yazıldı. O büyük sanatçı Barış Manço, ölümünün 21. yılında unutulmadı. Kadıköy'den kalkan vapur, usta sanatçının Kanlıca'daki mezarına doğru yol aldı. Vapurda Manço'nun hep bir ağızdan şarkıları söylendi. Onun kostümleri giyildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kanlıca'daki mezarının başında usta sanatçı Barış Manço'ya dualar edildi.