Michael Jackson ölümünün 10. yıl dönümünde anıldı

Michael Jackson ölümünün 10. yıl dönümünde anıldı

Amerikalı ünlü şarkıcı Michael Jackson, ölümünün 10. yıl dönümünde hayranları tarafından anıldı. Jackson'ın bu seneki ölüm yıldönümüne dizi film yapımcısı HBO tarafından hazırlanan belgesel damgasını vurdu. Belgeselde yer alan dünyaca ünlü yıldızın çocuklara uygunsuz davranış sergilediği iddialarına hayranları tepki gösterdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Üzerlerinde "masum" yazan tişörtler, ellerinde Michael Jackson dövizleri...  Hayranları, ölümünün 10. yıl dönümüne çocuk tacizi iddialarının yer aldığı belgeselle gölge düşen efsanevi şarkıcı Michael Jackson'a destek olmak için bir arada.

Dünyaca ünlü dizi film yapımcısı HBO, hayattayken de birçok kez çocuk tacizi iddialarıyla gündeme gelen Michael Jackson hakkında "Leaving Neverland" isimli bir belgesel yaptı. Çocuklara yönelik uygunsuz davranışları konu alan belgesele, özellikle hayranlar büyük tepki gösterdi.

Hem belgesel ile oluşan kötü algıyı yıkmak, hem de hayata veda edişinin 10. yıldönümünü anmak için dünyanın dört bir yanından gelen Michael Jackson hayranları, Amerika Hollywood'da buluştu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Jackson taraftarları, protesto ve anma için Hollywood bulvarındaki yıldızlar geçidinde yer alan Michael Jackson yıldızına kadar yürümeye başladı. Ünlü şarkıcı ile özdeşlesen dans figürleri sergilendi.

Popun kralı olarak tanımlanan Afro-Amerikalı şarkıcı ve besteci Michael Jackson , 25 Haziran 2009'da hayatını kaybetmişti. Jackson uykusuzluk tedavisinde kullanılan ilaçların aşırı dozundan dolayı zehirlenmişti. Ünlü şarkıcının doktoru istemsiz adam öldürme suçundan tutuklanmıştı.