hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ney ve elektronik müzik bu klipte buluştu: Bensiz Gitme

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Mevlana'nın Şems'e yazdığı "Bensiz Gitme" şiiri neyzen Burcu Karadağ ve DJ Serdar Ayyıldız'ın bestesiyle yeniden hayat buldu. İnternet ortamında yayınlana klip ise dünyada ses getirmeye başladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Dünyada bir ilk olan bu özel buluşmada, DJ Serdar Ayyıldız ve Neyzen Burcu Karadağ "Bi Men Maro"  (Bensiz Gitme) isimli şarkıda elektronik müzik ve neyi bir araya getirdi. 

  Dj Serdar Ayyıldız, geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden kardeşi Gökhan Ayyıldız anısına bestelediği "Bi Men Maro" isimli şarkısında ünlü neyzen Burcu Karadağ ile farklı bir projeye imza atarken, Mevlana, Şems, ney ve elektronik müziğin bir arada olduğu ve duygusuyla dinleyicileri etkileyen şarkının klibi de internet ortamında dinleyicilerle buluştu.

  Hocapaşa Medresesi’nde çekimleri gerçekleştirilen klip, dünyada da ses getirmeye başladı. "Bi Men Maro", Ethnic ve Lounge müzik konusunda dünyada önemli bir yere sahip ünlü İtalyan yapım firması M-Sol Records etiketiyle yayınlanan "Prophet Collection 3 by Dj Manuel" albümüyle tüm dünyada satışa sunuldu. 

  "Bi Men Maro", Mevlana'nın Şems'e yazdığı "Bensiz Gitme" şiirinden bestelendi. Şarkıda, şiirin orijinali Farsça olarak İranlı sanatçı Reza Hemmatirad tarafından seslendirildi. Serdar Ayyıldız ve Burcu Karadağ'ın beraber bestelediği ve aranjesini yine Ayyıldız'ın yaptığı bu ölümsüz eser, dünya müzik piyasasına farklı altyapısı ve duygusuyla yepyeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow