Son Dakika

Devlet tiyatroları perdelerini açıyor

A A

01.10.2021 - 16:42 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: CNN TÜRK

Uzun süredir kapalı olan Devlet Tiyatroları bugün itibariyle perdelerini açıyor. Peki, hazırlıklar ne durumda? Tiyatroseverler yeni sezonda hangi oyunları izleyecekler? CNN TÜRK muhabiri Sema Akbulut, detayları İstanbul Devlet Tiyatrosu Müdürü Kubilay Karslıoğlu'na sordu.

Sahne hazırlandı, perde açıldı. 1 buçuk yıllık hasret sona erdi. Devlet tiyatroları seyircisi ile buluştu.

Koronavirüs tüm dünyayı etkisi altına aldı. Birçok etkinliğe kısıtlama getirildi. O anlardan biri de tiyatrolardı. 1 buçuk yıldır perdeler kapalı, koltuklar boştu. Ve o büyük gün geldi, çattı. Devlet Tiyatroları 1 Ekim'de seyircisi ile bir araya geldi. Oyunlar, salgın koşulları altında sergilenecek.

İstanbul Devlet Tiyatrosu Müdürü Kubilay Karslıoğlu, "Bir koltuk dolu bir koltuk boş açacağız. Girişte HES kodu kontrolü var. Aşılı olanları ve PCR testi yaptıranları alıyoruz. Hem kendi kadromuzu korumaya çalışıyoruz hem de seyircilerimizi korumaya çalışıyoruz" dedi.

Saat 20.00'yi gösterdiğinde Mecidiyeköy'de Büyük Sahne'de 'Bugün' oyunu sergilenecek. Ancak kaçıranlar üzülmesinler. Çünkü yaklaşık 42 oyun seyircisini bekliyor.