hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Sinema salonları boş kaldı

  Salgın süreci boyunca birçok kişi sinema salonlarına gidememişti. Haliyle film izlemek için dijital platformlar daha cazip hale geldi. Salgın etkisini azalttı ama sinemalar eski günlerindeki ilgiyi göremedi. Dijital platformlara ilgi artarak devam etti. Sinema sektörü temsilcilerine göre sinema salonları dijital medya ile mücadele etmekte zorlanıyor. Peki o salonların işletmecileri ne diyor, halk ne düşünüyor? Detaylar Emrah Çakmak'ın haberinde.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kimi filmleri sinema salonlarında izlemek isterken kimi de dijital platformlardan izlemeyi tercih ediyor.

  Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK), Türkiye genelindeki sinema seyirci sayısı, 2021 yılında 2020 yılına göre yüzde 27,9 azalarak 12 milyon 418 bin 777 kişi oldu.

  İşletmelerin çok zor durumda olduğunu belirten sinema salonu işletmecisi Ali Koçoğlu, “Ayakta kalmak için zor mücadele ediyoruz çay veriyoruz ki insanlar gelsin, halk günlerimiz oluyor. Eğer bu sinemalar kapanırsa kültür bitmiş olacak” ifadelerini kullanıyor.

  Sinema salonları boş kaldı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sinemanın asıl aktörleri oyunculardan bazıları sinema salonlarında filmlerini görmek isterken bazıları da dijital platformları tercih ediyor.

  Sinema salonu işletmecileri bu duruma daha ne kadar direnecek bilinmez ama salonlar izleyicilerini dört gözle bekliyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow