69. Emmy Ödülleri sahiplerini buldu

  1. Kültür Sanat
  2. Sinema
Video: 69. Emmy Ödülleri sahiplerini buldu
Bu yılın merakla beklenen Emmy Ödül Töreni gerçekleştirildi. Toplam 27 kategoride 117 ödülün verildiği geceye Blu <a class="in-news-link" href="/tv" target="_blank" title="TV haberleri">TV</a>'de yayınlanan The Handmaid’s Tale damgasını vurdu. 13 dalda ödül adaylığı bulunan dizi, En İyi Drama Dizisi, En İyi Kadın Oyuncu gibi 8 dalda Emmy’ye layık görüldü. İşte Emmy’nin öne çıkanları… Hazırlayan: Ebru Vural / CNNturk.com

Bu yılın merakla beklenen Emmy Ödül Töreni gerçekleştirildi. Toplam 27 kategoride 117 ödülün verildiği geceye Blu TV'de yayınlanan The Handmaid’s Tale damgasını vurdu. 13 dalda ödül adaylığı bulunan dizi, En İyi Drama Dizisi, En İyi Kadın Oyuncu gibi 8 dalda Emmy’ye layık görüldü. İşte Emmy’nin öne çıkanları… Hazırlayan: Ebru Vural / CNNturk.com

Televizyon oscarları, 69. Emmy ödülleriyle sahiplerini buldu.

Ödüllere bu yıl damga vuransa, en iyi drama dizi seçilen ve Türkiye'de de sadece Blu TV'de yayınlanan "The Handmaid's Tale" oldu. Dizi, erkek egemen totaliter bir toplumda geçiyor. Margaret Atwood'un aynı isimli romanından uyarlanan dizide kadınlar bir hastalığa kapılıyor ve doğum yapamıyor. Doğum yapabilen bir grup kadın damızlık olarak toplumda eğitiliyor ve devletin malı olarak kabul ediliyor. Nüfusun yeniden çoğalması için üreme hizmetine zorlanan başrol oyuncusu Offred de bu acımasız koşullarda hayatta kalmaya çalışıyor.

Distopik hikayesiyle öne çıkan "The Handmaid's Tale", görkemli geceden toplam 5 ödülle döndü. En iyi drama dizisi seçilen dizi, Reed Morano'ya 'En iyi yönetmen', başrol oyuncusu Elisabeth Moss'a da 'En iyi kadın oyuncu' ödülünü kazandırdı. Dizinin Blu TV'de yayınlanmasıyla kitap satışları da yükseldi.

BBC'nin "Planet Earth 2" belgeseli de törende ödül alan yapımlar arasındaydı. Yine Türkiye'de sadece Blu TV'de yayınlanan belgesel sinematografi dalında ödül aldı.

Törende diğer ödül alanlar ise en iyi komedi dizisi dalında "Veep", ödülü üçüncü kez, dizinin başrol oyuncusu Julia Louis - Dreyfus da altıncı kez üst üste ödül kazanarak rekor kırdı.

'En iyi drama aktörü' ödülünü "This is us" dizisiyle kazanan Sterling K. Brown, bu kategoride 20 yıldır ödül kazanan ilk siyahi kökenli isim olarak tarihe geçti.

En iyi televizyon filmi dalında "Black Mirror" ödüle layık görüldü.

3 annenin hikayesini anlatan "Big Little Lies" 'En iyi mini dizi' ödülünü kazandı. Dizinin başrol oyuncusu Nicole Kidman de 'En iyi kadın oyuncu' ödülünün sahibi oldu.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS