Hababam Sınıfı'nda yaprak dökümü! Mahmut Hoca da gitti

Video: Hababam Sınıfı'nda yaprak dökümü! Mahmut Hoca da gitti
Hababam Sınıfı... <a class="in-news-link" href="/turkiye" target="_blank" title="Türkiye haberleri">Türkiye</a>'de sinemanın en unutulmaz filmlerindendi. Münir Özkul'un vefatıyla o sınıf bir kişi daha eksildi. Geçmişte kısa bir yolculuğa çıkalım, Hababam Sınıfını ve o kaybettiğimiz efsane kadroyu bir kez daha hatırlayalım.

Hababam Sınıfı... Türkiye'de sinemanın en unutulmaz filmlerindendi. Münir Özkul'un vefatıyla o sınıf bir kişi daha eksildi. Geçmişte kısa bir yolculuğa çıkalım, Hababam Sınıfını ve o kaybettiğimiz efsane kadroyu bir kez daha hatırlayalım.

İlki 28, ikincisi 30 hafta vizyonda kalmıştı. Peşpeşe yenileri çekilmiş, Yeşilçam'ın baştacı olmuştu Hababam Sınıfı.

Hababam Sınıfı'nın o efsane kadrosundan yaprak dökümü 1987 yılında başladı. Sınıfın Hafize Ana'sı Adile Naşit, hayata gözlerini yumdu.
O tarihi sınıf ilk olarak o eşssiz kahkahasını yitirdi.

Yıl 1989. O tarihi kadroyu bir araya getiren, o unutulmaz serinin yönetmenliğini yapan Ertem Eğilmez hayata veda etti.

1993. Bu kez Hababam Sınıfı'nın yaratıcısı Rıfat Ilgaz, hayata gözlerini yumdu. Son şiirinde 'Elim birine değsin, ısıtayım üşüdüyse boşa gitmesin son sıcaklığım' diyecekti.

Hababam Sınıfı'nın en iştahlısı, sınıfın 'Domdom'u Feridun Şavlı da 1996 yılında o unutulmaz sınıfı bir eksik bıraktı.

Ve sınıfın İnek Şaban'ı, 'Hababam'ın Kemal Sunal'ı. O da 2000 yılında hayata, beyazperdeye ve o tarihi sınıfa veda etti.

Cem Gürdap, sınıfın 'Tulum Hayri'siydi. 2007 yılında o da sınıftan ve arkadaşlarından ayrıldı.

Hababam Sınıfı'nın hocaları da birer birer hayat sahnesinden çekildi. İzleyenler onları hep lakaplarıyla hatırlayacatı. Paşa Nuri, Akil Hoca, Külyutmaz, Müfettiş ve Çamlıca Lisesi'nin kapı görevlisi Veysel Efendi de birer birer o sınıftan gittiler.

Yıllar geçtikçe o sınıf biraz daha boşaldı. Ve Çamlıca Lisesi'nin yakışıklısı, Hababam Sınıfı'nın Damat Ferit'i Tarık Akan da geçtiğimiz yıl o gidenler arasına katıldı.

Ve sınıfın 'Güdük Necmi'si Halit Akçatepe. O da 79 yaşında geride o Hababam gülüşünü bırakarak sınıf ardaşlarının yanına gitti.

Ve hocaların hocası. Hababam Sınııfı'nın Mahmut Hocası da o gidenler kervanına katıldı. Şimdi o tarihi sınıf biraz daha sessiz...

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS