Neşet Ertaş filminin ilk fragmanı paylaşıldı

Neşet Ertaş filminin ilk fragmanı paylaşıldı

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Neşet Ertaş'ın hayatı beyaz perdeye taşınacak. Ocak ayında çekimlere başlanacak filmin 2022 yılında vizyona girmesi bekleniyor. Neşet Ertaş’ı Abdal geleneğini sürdüren iki ses sanatçısı canlandıracak. Filmin çekilen ilk fragmanı yapılan basın toplantısı ile seyirciyle paylaşıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Türk halk müziğinin unutulmaz sesi, Bozkırın Tezenesi lakaplı Neşet Ertaş'ın hayatı, Profesör Doktor Erol Parlak’ın "Garip Bülbül Neşet Ertaş" kitabından beyaz perdeye uyarlandı. Ocak ayında çekimlerine başlanacak filmin ilk fragmanı yapılan bir basın toplantısıyla paylaşıldı. Filmde, UNESCO'nun yaşayan insan hazineleri listesinde bulunan Neşet Ertaş'ı Abdal geleneğini sürdüren Bektaş Dolu ve Ramazan Bağgül canlandıracak.

Usta yönetmen Ömer Faruk Sorak'ın yönettiği filmin yapımcılığını, daha önce Ayla ve Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu filmlerinin de yapımcılığını yapan Musta Uslu üstlendi.

Neşet Ertaş'ın ailesi ise filmin yapılmasında rızası olmadığını belirten bir açıklama yayımladı Yapımcı Mustafa Uslu ise aileyle görüştüğünü dile getirdi, filmi kitaptan uyarlayacağını belirtti.

Filmin galasının Kırşehir Şehir Stadyumu'nda 2 bin 500 bağlama sanatçısının katılımı ile gerçekleştirilecek Guinness rekoru denemesiyle yapılması planlanıyor.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber