Neşet Ertaş'ın ailesinden filme izin yok

Neşet Ertaş'ın ailesinden filme izin yok

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Büyük halk ozanı Neşet Ertaş'ın hayatının beyaz perdeye aktarılacağı açıklanmıştı. Ancak Ertaş'ın ailesinden filme izin çıkmadı. Ertaş ailesinin yaptığı açıklamada çarpıcı ifadeler vardı. Öne çıkan cümle; "Süslü ve masum kelimelerin arkasına saklanılarak vefatının ardından da hala sömürülmek isteniyor" oldu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"Bozkırın Tezenesi" olarak tanınan halk ozanı Neşet Ertaş'ın hayatının beyaz perdeye aktarılacağının açıklanması üzerine Ertaş ailesinden sert tepki geldi. Aile konuyla ilgili hukuki süreç başlatacaklarını duyurdu.

Usta sanatçı Neşet Ertaş, 2012'de hayata gözlerini yummuştu. Yapımcı Mustafa Uslu, Ertaş'ın hayatını "Garip Bülbül, Neşet Ertaş" adıyla sinema eserine çevirmek için harekete geçti. Filmin yönetmen koltuğunda ise Ömer Faruk Sorak oturacaktı. Ancak usta sanatçının çocukları, Neşet Ertaş'ın hayatının filme çekilmesine izin vermediklerini açıkladı.

Aile üyeleri yaptıkları yazılı açıklamada, Neşet Ertaş hayattayken defalarca bu tip tekliflerin geldiğini ancak Ertaş'ın asla izin vermediğini hatırlattı. Aile, çekilmekte olan filmin telif hakları ile ilgili yasa ve yönetmeliklere tamamen aykırı olduğunu belirtti. Açıklamada, film yapımcısı kişi, kişiler ve firmalara noter vasıtası ile gerekli ihtarnameler gönderildiği bilgisi de yer aldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

Film için kendilerinden izin alınmadığını belirten aile üyelerinin açıklamasında çarpıcı ifadeler de yer aldı. Neşet Ertaş'ın film yoluyla, süslü ve masum kelimelerin arkasına saklanılarak vefatının ardından da hala sömürülmek istendiği belirtildi.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber